Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cembrit nebo eternit

Budu na roubence v pamatkove zone menit kritinu stavajici eternit chci nahradit cembritem nebo nemeckym eternitem. Nemate nekdo nejake skusenosti s nemeckym eternitem. Nevim se rozhodnout na cembrit lidi spis nadavaj ale ted maj 30 let zaruku a o nemeckym eternitu jsem slisel jen chvalu no ma zaruku jen 10 let. Prosim poradte do je lepsi. Dekuji Pavel Sobotka

ruce pryc od cembritu!!!!
jiz po roce jsem musel nechat prelozit celou strechu na naklady vyrobce. vada byla uznana v celem rozsahu (cerny cembrit v imitaci bridlice - praskani sablon, trhliny v materialu). vyrobcem byla nahrazena jiz 'lepsim' materialem s pevnejsi konstrukci (take cerne barvy, jen hladky povrch-cenovy rozdil nebyl nikdy nikym vyrovnan). po dalsich trech letech, vada jineho druhu - vymivani barvy z povrchu, trepeni materialu, sablony nasakaji vodou a mapovati. sklon strechy 33 stupnu. nyny podstupuji dalsi reklamaci, tentokrat s vracenim penez. ale koho to ma bavit. neustale zasahy do strechy, techniky cembritu poskozene temer vsechny klempirske prvky (med) jiz pri prvni vymene krytiny a nikdy to s jejich nekvalitnimi vyrobky neskonci! kdyz lehci strechu - dnes uz jedine od prefy!!!