Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nová dlažba na starou

Dobrý den,
rekonstruujeme byt a dostali jsme se k podlaze v koupelně. Je tam asi 2 roky položená dlažba, která je ale vzhledově příšerná, takže budeme pokládat novou. Aby jsme se vyhli vybourávání, chceme tu novou dlažbu položit na starou.Nová dlažba má i větší rozměr (50x50). Prosím, poradíte mi někdo, jak nejlépe toto udělat, jakou penetraci a lepidlo je nejlepší použít, aby to bylo perfektní a dlažba dlouho vydržela? Máte s tímto někdo zkušenost? Vím, že je dobré starou dlažbu narušit, aby lepidlo lépe přilnulo.
Předem děkuji za rady.

Vůbec to není špatný nápad, normálně se to dělá.
Postup je jednoduchý, skoro jako na beton, dřevo a jiné matroše.
1) očistit odmastit vysušit, zkrátka čistou starou dlažbu. (nepřehánět)
2) použít "přechodový můstek" PPB http://www.basf-cc.cz/cs/produkty/Zateplovaci/pene trace/princecolormultigrundppb/Pages/default.aspx cena asi 80 Kč za kilo
3) kvalitní lepidlo a lepit
4) spárovačka a pak
5) dobrá večeře.

Bod 2) by šel vynechat, ale nedoporučuji. (já to udělal i bez PPB a drží to.)

Ano, za prvé nejsou k sehnání a za druhé jsou pokládané rovnou do betonu, takže by stejně bylo velmi složité dostat je ven. Ta spárovací hmota by se mi líbila, ale prodává se v tak malém množství? Co s ní pak budu dělat, když jí koupím 5 kilo a zbyde mi 4,8 kil?

Já bych se prosím ráda zeptala, jak mam zamaskovat malou dírku na dlažbě po nešťastném pádu šroubováku v ještě neštastnějším místě. Je to docela plitké. Dlažba je hnědá a díra písková, takže to jde vidět. Ještě k tomu to je nově položená dlažba a tak při každém pohledu na ono místo mi mírně stoupne adrenalin. :.(
Napadl mě nějaký vosk, podobný tomu, který se dává na dřevo a maskují se tak škrábance. Existuje něco podobného na dlažbu? Děkuji. Petra P.S. Jde vyměnit 1 kus dlažby uprostřed místnosti tak, aby se to časem nezačalo drolit (spárovačka) či aby se ona kostka nevymlela?