Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto kontrola na nemocenské

Ahoj,už 5 týdnů jsem na nemocenské s pracovním úrazem.Dneska ráno v 6:40 jsem byl v koupelně a někdo zvonil.Než jsem vylezl z vany,nikde nikdo.Seběhl jsem dolů,myslel jsem,jestli to byla kontrola,tak jestli nechali lístek ve schránce.Nikde žádnej lístek nebyl.Myslíte,že kontroly chodí už takhle brzo ráno?Musí nechávat nějaký lístek ve schránce?Dodržuju vycházky jako blbec,tohodle se dost bojím,ale tohle mi docela zaskočilo.Díky M.

Není to pravda. Chodí na kontroly jak o víkendu, tak i v noci. Přímo s chutí chodí v okamžiku, kdy si myslíte, že už nepřijde. Zákonem je dáno, že kontrola má právo přijít kdykoliv. Nejde o nemocenskou jako takovou, ale o dodržení léčebného režimu a při jeho nedodržení tu nemocenskou seberou.

Pokud se něco nezměnilo, tak jediné co kontrola musela, bylo prokázat se průkazem. V zákoně nebyly žádné předpisy co se týká kontrolních orgánů. Jestli má pojišťovna nějaké vnitřní předpisy nevím.
Takže teoreticky kdykoliv..................pokud máte někdo lepší info, podělte se, také by mne to zajímalo.

No já musím říct, že mě teda kontrola ještě nepřišla a to marodím už půl roku a ještě dlouho budu. Je mi to už i docela divné, že zrovna taková firma, jako je Letiště neposílá kontrolu. Dokonce ani potom, co jsem potkala Vedoucí v Bille :))
Jinak by mě zajímalo, jak kontrolujou třeba takového nemocného po dopravní nehodě, když má obě nohy v sádře a jezdí na vozíku. Doma je sám, takže než se dostane ke dveřím, tak už je kontrola i po obědě :-D
No a teď mě čeká návazně na tuhle marodka s rizikovým těhotenstvím, kde mám vycházky "podle uvážení", tak by mě zajímalo, když teda mají kontrolovat vycházky, jak chtějí kontrolovat vycházky " podle uvážení":-D
No a ještě k tomu posílání nemocenských dávek: Mě přišla až za 2měsíce. Je fakt, že zaměstnavatel má "čas" to tam poslat, tak to dělám tak, že o vycházkách vezmu lístek na peníze a odnesu ho na ČSSZ sama (což jde, je to přímo v jejich předpisech) a kopii pošlu do práce. Když jsem to tak udělala, přišla mi nemocenská za 10dní. Ovšem to taky záleží na tom, jak se paní na ČSSZ chce to zpracovat. Je potřeba si na ně dupnout, volat tam a ptát se.
Co se týče toho cvrnknutí a útěku kontroly: to musíte vylézt na okno, mrsknout po něm květináč případně řvát na něj "jsem doma, tak se ani nepokoušej zdrhnout, než slezu, jinak budeš marodit taky":-D:-D
Jsou to hajzlové, když oni mají něco zaplatit, tak na to mají času dost, když my jim, je hodina zpoždění prů.ser...

Mohu se zeptat ty vycházky ,,podle vašeho uvážení" vám vypsal doktor na žádost?Jdu na rizikové těhotenství už v 2 měsíci a mám doma dceru,kterou vodím do školky a ze školky a chce taky ven žejo,tak nevím jak jse mám s doktorem domluvit.
Mimochodem váše odpověď na cvrknutí a útěk kontroly mě velmi pobavila,už vím jak příště na cvrnknutí reagovat :-)

Moje žena šla na rizikový taky někdy ve třetím měsíci, možná už taky ve druhým. Přál bych ti vytrpět to, co ona prožila - vyblila toho za měsíc tolik, co ty nevybliješ za celej život.

A k vycházkám - měla je prostě od 8 ráno, do 6 do večera. Bývali jsme z domu i déle, nikdy na ni nikdo nepřišel. Proč taky, těhotná ženská bude těžko simulovat a na sociálce vědí důvod její pracovní neschopnosti.