Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto kontrola na nemocenské

Ahoj,už 5 týdnů jsem na nemocenské s pracovním úrazem.Dneska ráno v 6:40 jsem byl v koupelně a někdo zvonil.Než jsem vylezl z vany,nikde nikdo.Seběhl jsem dolů,myslel jsem,jestli to byla kontrola,tak jestli nechali lístek ve schránce.Nikde žádnej lístek nebyl.Myslíte,že kontroly chodí už takhle brzo ráno?Musí nechávat nějaký lístek ve schránce?Dodržuju vycházky jako blbec,tohodle se dost bojím,ale tohle mi docela zaskočilo.Díky M.

Není to pravda. Chodí na kontroly jak o víkendu, tak i v noci. Přímo s chutí chodí v okamžiku, kdy si myslíte, že už nepřijde. Zákonem je dáno, že kontrola má právo přijít kdykoliv. Nejde o nemocenskou jako takovou, ale o dodržení léčebného režimu a při jeho nedodržení tu nemocenskou seberou.

Pokud se něco nezměnilo, tak jediné co kontrola musela, bylo prokázat se průkazem. V zákoně nebyly žádné předpisy co se týká kontrolních orgánů. Jestli má pojišťovna nějaké vnitřní předpisy nevím.
Takže teoreticky kdykoliv..................pokud máte někdo lepší info, podělte se, také by mne to zajímalo.