Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik stojí přechod

Zdravím, naše "obec" má takový problém a to chybějící přechod, teda nikdy tam nebyl ale teď by jsme jej tam chtěli mít, jenomže zastupitelstvo to ne a ne schválit. Tudíž se ptám, je to opravdu tak drahé? Jedná se o cestu širokou tak 5 metrů, klasické 2 pruhy. Dík

Díval jsem se na to u nás.Pruhy se odfrézují asi 1 cm hluboko a naleje se speciální bílá polyesterová pryskyřice.Tyto jsou natrvalo.Ale kromě toho je tu na každém přechodu několik blikaček s modrým světlem.Jak se na to dívám,nepřekvapila by mě cena i 10 000Kč.
JABRAKA

A už víte že tam ten přechod smíte vyznačit? Máte na něj vydané povolení? Dopravní značení podléhá zákonu o pozemních komunikacích a myslím, že se k tomu musí vyjádřit dopraváci a jako stavbu ho schvalovat dopravní úřad příslušného MÚ.

Tak jsem to teď protelefonoval se známým, který je zaměstnán u firmy, která se výstavbou silnic a značením zabývá.

Skutečně je to tak jak jsem psal prve. Když si dáte schůzku s policajtama a dopravním úřadem, může se na základě situace posoudit jako nutnost. Pak se to to předá na SÚS.ku. oficiální cestou pochopitelně a ta vám přechod vymaluje zdarma. Když to nedopadne takhle dobře, pořád máte šanci požádat o povolení ke zřízení na vlastní náklady. Tady se připravte, že se fakturuje kolem 250kč za provedený m2 nástřiku. U plastu je to o dost dražší. Pokud bude přechod někde u značené křižovatky, tak tím končíte. Když ho budete chtít na delším přehledném úseky, vyskočí vám náklady ještě o dvě svislé dopravní značky, které na přechod dostatečně dopředu upozorní. Jedna vyjde i s patkou na 3500 - 4500kč podle toho kde nakoupíte.

tento problém řešímě několik let u nás ve městě!!!!

PŘECHOD MUSÍ NAVAZOVAT NA CHODNÍKY NA OBOU STRANÁCH KOMUNIKACE, POKUD NEMÁTE CHODNÍKY TAK NEMÁTE ŠANCI

to vaše zastupitelstvo se může klidně stavět na hlavu, tyhle záležitosti rozhodují někdo jiný a někde jinde

hezký den

Taky to řešíme už několik let. Sepište petici o nebezpečí pro děti(na to aspoň někdo slyší) a pak už jen tlačit na zastupitelstvo a obec, a pořád dokola a dokola. Vzhrožujte,že budou volby a oni tam nemusí sedět věčně atp.Opravdu to podléhá schválení. Nám se to podařilo za 5 let.
Držím palce KUTA