Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou nabíječku na NiMH?

Ahoj, sháním nabíječku na baterie NiMH AA, 2700mA/h, která se po nabití baterií sama vypne..Podle čeho vybírat? (Spíš bych radši něco levnějšího než nějakou špičkovou drahou) Něco jsem hledal na netu, ale radši bych věděl něčí osobní zkušenosti. Díky moc za rady, P.

index.php
Todleto používám na AA NiMh 2300 ENERGIZER a AAA GP 850 k fotoblesku METZ.
Dále AA i pro nabíječku pro mikrovrtulník a vysílač DX 6i.
Má sice menší nabíjecí proud, ale zbytek splňuje. Za ty prachy...
A další:
Prej nejlepčí dle modeláře - AA GP ReCyko+ 2050 mA (1000 cycle)

Jestli drahou,nebo levnou,je na rozhodnutí tazatele.Co se týče vypínání,mám ji již víc jak rok v zásuvce,nevypadá to,že by jí to vadilo.Nabité články přejdou do udržovacího stavu.Když by se jednalo o levnější varintu hledal bych u značky MW.Namátkou
http://www.lucascomp.cz/Nabijecky-a-prislusenstvi/ Nabijece-akumulatoru/Nabijecka-MW-4798-Zaruka-24-m esicu--expedujeme-do-3-dnu.html
Tyto však většinou umožňují nabíjení pouze v páru.

To je ovšem ta levnější verze - IPC-1L. Poznáte to podle udávaných proudů (levnější verze L má méně voleb) a podle toho, že součástí levnější verze není adaptér CL (tady "cigaretový" do auta).
Osobně bych raději koupil nabíječku a baterie si vybral podle svého, než kupovat takovýto set.

S těmi barvami máte pravdu, ale podle fotografií v e-shopech to nepoznáte.
Proto jsem to taky psal - v odkazu, který jste sem vložil, je na fotografii dražší verze IPC-1, ale popis a příslušenství je k levnější IPC-1L. Takže dostanete něco jiného, než je na obrázku. ;-)

Je to tak: modra je ta lepsi a drazsi, jsou k ni navic 4 akumulatory, 4 redukce nebo jak to nazvat - takova pouzdra, kam se akumulatory daji strcit a ma to pak rozmery jako vetsi clanek, cig. nabijecka a platene pouzdro.
Cerna - IPC-1L - to je jen hola nabijecka. (Takhle to plati u www.conrad.cz, kde to mam osobne vyzkouseno.)

Jenže ono je to s touhle nabíječkou složité. Prodává se v různých shopech s různou výbavou, někdy dokonce pod jinou značkou (LaCrosse, Technoline, nebo FK Technics).
Zkoumal jsem to na internetu dlouho a opravdu jako vodítko mi vyšly 2 vlastnosti: barva a to, zda má/nemá CL adapter (+ uváděné nabíjecí/vybíjecí proudy, jenže v tom prodejci mají taky dost chaos).

myslím že u GME to popisujou dost jasně.

Nepopisují. Nechcete to chápat. Kromě špatné fotky tam mají napsáno i to, že jde o IPC-1. Jenže další popis sedí na IPC-1L. Tedy nevím, čemu říkáte "popisujou dost jasně" - podle mě v tom mají dost zmatek. ;-)
Jinými slovy: zákazníku, prodáme ti levnější model za cenu dražšího a k tomu ti "zdarma" dáme pár noname tužkovek. A to se vyplatí! [2503-roll-gif]

Copak, už si chlapci na GME podle referalu zjistili, že mají špatně popis? Nestyďte se otevřít návod a začíst se do něho. ;-)
Jde samozřejmě o nabíjecí a vybíjecí proudy, tato informace:

* Nabíjecí proud: 700 mA (AAA), 1800 mA (AA)
* Vybíjecí proud: 500 mA

není správná. Stačí však, když doplníte slovo "Maximální". ;-)
Tedy opravuji svou původní domněnku - půjde zřejmě skutečně o dražší IPC-1, ale s nepřesným popisem a bez CL adapteru.

No, ještě je potřeba vědět, kolik článků se chce nabíjet. Já jsem potřeboval něco na 6xAA(blesk) a 4xAAA(adaptér). Při čtyřportové nabíječce: 4+4+2=nabíjení 3x.
Do této (viz první příspěvek) to narvu naráz večer a ráno je nabito.
Je jedno, jaké jsou jednotlivé baterie kapacity, bo každý port po nabití přechází do udržovacího režimu (červená led=nabíjení, zelená=udržovací).
Taky u mínusu spotřebiče jsou baterie vždy víc vybité=delší doba nabíjení.
Je jedno, jestli nabíjím 1ks, nebo 12ks (vč. 9V).

Mladému naježili ping-pong vlak a ejhle-6xAA nenabíjející. Ještě pod stromem byly pryč.
Pučil jsem mu svých 6ks a dorána měl nabito dalších 6 (a jsem za kinga).

Akorát nevím, když nechám baterie v nabíječce a vyndám adaptér ze zdi, esli se vybíjejí anebo je to ňák el. ošetřeno. K měření jsem vybaven pouze svinovacím metrem.

Jinak přeji všem Nový rok bez bolení hlavy a nezapomeňte: od prvního každá silniční kontrola musí nechat dejchat! (Což je při toleranci 0,0 dost nemilé, že...)

dobrý den,

viete mi poradit ako sa dá zistit ci mám zlé baterie alebo nabíjačku, baterie su GP typu AAA a mám ich cca 4 roky používané v mp3 prehrávači, dám ich nabiť no hneď ako pustím mp3 sa vypnú po cca 30 sekundách, skončila im životnost,?

dakujem

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jaká teplota nabíjených baterií je ještě normální a kdy už to značí nějaký problém? Nabíjím tužkové baterie GP v nabíječce Konnoc-nabíjecí proud 1,2V baterie je,jestli jsem to dobře pochopil od 500 mA do 1A, podle toho, kolik kusů se najednou nabíjí (celkem má nabíječka 4 šachty)(nabíječka má mimo jiného LCD displej s ukazatelem průběhu nabíjení, každá šachta nabíjí zvlášť i různé kapacity, má ochrannu proti PŘEHŘÁTÍ, po nabití se proces nabíjení v každé šachtě ukončí)Jde o to, že baterie jsou hodně horký, když na ně šáhnu a to zbývá třeba ještě hodina do konce nabíjení.. Kolikrát jsou baterie tak vařící, že je ze strachu vytáhnu, aby se něco nestalo.. Takže dotaz zní, jaká teplota je ještě v mezích? Díky za reakce, zdraví ,,nodj"

Nabíjecí proud 0,5 až 1A je poměrně značný, ale také záleží na tom, jakou kapacitu mají články. Pochopitelně čím větší kapacita, tím snesou větší nab. proud. I pro články například 2500mAh je tento proud dost velký, i když se v nabíječkách často používá. I pro NICD, či NIMH platí, že optimální nab. proud je 1/10 kapacity.
Pokud je použit větší proud, jedná se o rychlonabíjení. Tento proces musí být vždy ošetřen tak, aby nedošlo k přebití. Inteligentní nabíječky, které mají aut. ukončení nabíjení, si to ohlídají.
Moderní články velký nab. proud sice dobře snáší, nicméně jim přesto škodí a snižuje životnost.
Čím jsou články starší, tím se jim snižuje kapacita a tím je stejný proud pro ně vyšší. Tím se jedná o stále vyšší rychlonabíjení. Starší články též mají větší vnitřní odpor, a tím se také více zahřívají.
Teoreticky i tak by dobrá nabíječka měla při přílišném ohřátí proces ukončit. Je ale nutno počítat s tím, že velkým ohřátím se životnost velmi rychle zkracuje.
Já to praktikuji tak, že pokud se články příliš zahřívají (při stisku v dlani již pálí), nepoužívám rychlonabíjení a nabíjím nominálním, nebo jen mírně zvýšeným proudem. Tím je ještě využiji na méně náročné aplikace. Pozn: I v nabíječce s konc. vypínáním může dojít k tomu, že přehřátý článek se zkratuje. V tom případě je vypínání neúčinné a náboj článku udělá své. Viděl jsem z tohoto důvodu již tři nabíječky zoztrhlé na kusy. Některé články se začnou více ohřívat již po několika cyklech. Takové nejsou na rychlonabíjení vhodné.

Díky za odpověď. Baterie mají kapacitu 2500 mAh, jsou jen krátce používány.. taky bych radši nabíjel menším proudem, ale u nabíječky se proud nedá zvolit, je to automatické.. Budu si asi za dva měsíce kupovat nabíječku Voltcraft IPC-1 a toto je zatím dočasné rešení, šlo mi spíš o to, zda je nebezpečné nabíjet s touto nabíječkou, když baterie takto zahřívá..jestli mam nabíječku vůbec používat..