Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RC VRTULNÍK - jak jej ovládat v letu?

ahoj....stal jsem se majitelem RC vrtulníku PHANTOM 6010 ale nezvládám s ním moc let....vždy se mi začne stáčat na různé strany a kdžy to chci vyrovnat...hned se mi naboří do skříňky nebo někam... a proto Vás prosím o rady a triky jak se s ním naučit...předem díky...Danny :)

Změna předmětu, původně: RC VRTULNÍK
Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Ovládání vrtulníku, hlavně těch koaxiálních dvourotorových je jednoduché, ale je potřeba cit. Nechce to ovšem šetřit, ty levné nedrží nastavení a po zvednutí se začnou točit a nejde to vyrovnat, nebo odletí do pr*ele a mimo dosah, švihnou se sebou o zem nebo strom, budovu souseda apd. a máš po vrtulníku. Hlavně nezapomenout koupit náhradní listy hlavního rotoru, bez nich to nemá cenu.
Modeláři z recese doporučují koupit modely dva, než to člověk "dostane" do ruky, ten první spolehlivě zdemoluje.
Nedoporučuji kolibří vrtulníky, mají malou setrvačnost, tím pádem velice divoký a nestabilní let. Navíc mají debilní infra ovládání, nedá se s nimi létat venku a vevnitř je na ně pro začátečníka málo místa. Leda tak do tělocvičny.