Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RC VRTULNÍK - jak jej ovládat v letu?

ahoj....stal jsem se majitelem RC vrtulníku PHANTOM 6010 ale nezvládám s ním moc let....vždy se mi začne stáčat na různé strany a kdžy to chci vyrovnat...hned se mi naboří do skříňky nebo někam... a proto Vás prosím o rady a triky jak se s ním naučit...předem díky...Danny :)

Změna předmětu, původně: RC VRTULNÍK
Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Ahoj ja mam rc flier-7 a mam s nim problem.Som začiatočnik a neviem prečo mi nechce ist vrtulnik hore.Normalne mi išiel a jak som dal na jednu pačku jak sa mi otačaju na pravu alebo lavu stranku vrtule tak mi nechce odtedy ist hore vrtulnik.Prosim poradte mi čo mam spravit aby mi normalne vrtulnik lietal.Dik

Ovládání vrtulníku, hlavně těch koaxiálních dvourotorových je jednoduché, ale je potřeba cit. Nechce to ovšem šetřit, ty levné nedrží nastavení a po zvednutí se začnou točit a nejde to vyrovnat, nebo odletí do pr*ele a mimo dosah, švihnou se sebou o zem nebo strom, budovu souseda apd. a máš po vrtulníku. Hlavně nezapomenout koupit náhradní listy hlavního rotoru, bez nich to nemá cenu.
Modeláři z recese doporučují koupit modely dva, než to člověk "dostane" do ruky, ten první spolehlivě zdemoluje.
Nedoporučuji kolibří vrtulníky, mají malou setrvačnost, tím pádem velice divoký a nestabilní let. Navíc mají debilní infra ovládání, nedá se s nimi létat venku a vevnitř je na ně pro začátečníka málo místa. Leda tak do tělocvičny.