Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Felicie: Vyhřívání zadního okna. Může nějak ovlivnit nabíjení baterie?

Zdravím,
slyšel jsem, že když budu jezdit se zapnutým vyhříváním zadního skla (taková ta "spirála" ve skle), tak alternátor nevyrobí dostatek proudu, aby dobil baterii. Baterka se prej má pak častěji vybíjet, až se nakonec zničí... Je to pravda? Jedná se o Felicii.

Osobně mi to přijde jako totalní hovadina. Ale prej to tvrdili nějakcí automechanici, tak se raději ptám.

Díky!

A ještě přidám poznatek - mám vyhřívaný i sedačky. Taky to určitě dost žere. Ale protože je venku kosa a auto je studený a nechcu hemoroidy, tak si ten ohřev prdele pustím. Seru na dobíjení, jednou mám v autě komfort, tak ho použiju, auto slouží mě, ne já jemu. Nebudu degradovat vybavený auto na úroveň komfortu Š120 jen proto, abych dobil baterku.
Ještě nikdy jsem nepotkal/nemluvil s někým o tom, že by nepouštěl vyhřívání skla kvůli dobíjení baterky. Blahopřeju k prvenství.