Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plovoucí podlaha se mi vlní

brej den,
nechal jsem si v pokojích (ložnice, dětské pokoje) udělat nové plovoucí podlahy, po cca 4 měsících provozu se na několika místech začaly zvedat, vlní se. pod podlahou je daná jen lepenka.
jaký může být důvod zvedání/vlně? podlaha je položena široká, že tam není u stěn dilatace nebo se pod ni ještě mělo něco dávat? jedná se o novostavbu, takže i případně vlhkost?

díky

Jak psal kolega výše - pod plovoucí podlahu se dává miralon, ten chrání před vlhkostí, ale i tlumí kročejový hluk. Jestli ho tam nedali, jsou to diletanti a lempli, reklamovat dodavateli. Pokud je to přes developera, tak reklamovat u něj, on kontaktuje dodavatelskou firmu. A udělejte to doporučeným dopisem, nejlépe s dodejkou, aby se z toho nemohli vykroutit.
A okolo stěn MUSÍ být dilatační spára, aby ta podlaha mohla pracovat, tedy plavat, už podle názvu. Opět diletantská práce, připojte to k reklamaci.
A když už vám to budou opravovat, prohlídněte tu podlahu odspoda, jestli není navlhnutá - novostavba nemusí být řádně vyschlá (sám jsem taky v novostavbě a po nastěhování bylo ještě nějaký čas cítit vlhko, takže vím, o čem píšu :-) ).

Dobrý den položil jsem v pokoji plovoucí podlahu. Diletační spáry jsem dodržel a taky jsem dal mirelon. Když se venku zvedne vlhkost vzduchu podlaha se mi u dveří zvedne ale přes zimu jak jsem topil podlaha byla naprosto v pořádku nevím si už rady. Bydlím v bytě v 1 patře a pode mnou je garáž je možné že se může ta vlhkost tlačit sní i když jsem dal mirelon? Děkuji předem za odpovědi

Dobrý den, mám také problém s plovoucí podlahou. Druhý den po sestavení podlahy jsme do pokoje nastěhovali zpět všechen nábytek (místnost 16 m2) a za tři dny se začala uprostřed pokoje a před sedací soupravou zvedat v klipech, tedy vlnit. Zkusili jsme místa zatížit, ovšem nepomohlo to. Pod podlahou jsou dřevotřískové desky a mirelon, odstup od krajů jsme dodrželi 1 cm po celém obvodu. Bydlíme v 5. patře panelového domu, takže ani zespoda není žádná vlhkost. Nevíme co s tím. Poradí někdo? Děkuji