Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Stříkaná izolační pěna

Zaujal mne příspěvěk v nedělním loskutákovy o stříkané izolační pěně na vodní bázi.
Jaký máte na tento způsob izolace názor?
Prý se už používá v kanadě a usa spoustu let s velkým úspěchem.
Má někdo z vás nějaké zkušenosti s touto izolací? Kolik stojí?

Z důvodu opakovaného umisťování reklamních příspěvků zamykám.
Pokud máte zájem o reklamu na našem webu, podmínky naleznete zde: advertising (Kurt)

jo taky uz jsem na to narazil na strankach www.zazracnapena.cz a nebo www.chytraizolace.cz
maji tam i video a klasicke reklamni komentare ... zda se mi to pekne, elegantni, temer dokonale.
Volal jsem tam ohledne ceny tak mi bylo sdeleno:
14cm tloustka/m2/cena nad 100m2 je cca 590 bez DPH. V teto cene je zahrnuty diesel agregat ktery je potrebny pokavad nemas vlastni tri fazovy privod s jistenim 25A a tusim chteli privod vody ...
Zakazky pod 50m2 neresej vubec samostatne, jedine ze v tvem regionu maji neco tak by se u tebe zastavili.
Tento ctvrtek mam osobni setkani s obhcodakem tak uvidime.
Izolovat s tim ale vsechno mi pride silene ... podle mne to normalne hermeticky uzavres ... ale to je dnes asi in. Ja jsem zastancem dychani ... mam starej barak.

A jeste mne napadlo, ze kdyby jsem vymyslel neco jako rozprasovac na klasicku PU penu, tak to mam to same a na m2 by melo stacit 2-3 plechovice (300,-) bez 3f 25A privodu a potreby firmy :-)

Tolik odemne, snad ti to pomuze.

To jste narazil na špatnou firmu. Každá zakázka se řeší individuálně! Ale asi u jiné firmy. Obchoďák od Liko-su Vám dá šílené ceny. Dlouho jsem to zkoumal a našel jsem firmu z Tábora, co má dopravu po celé republice zadarmo! Nepotřebují žádné šílené ampéry a cenově jsou na tom úplně jinde! Za stejný materiál. Jen že tamti to dováží až z Kanady, proto mají vyšší ceny. Nechal jsem si od nich dělat barák co dělám a úplná pohoda. A pěna je difuzní, tj. paropropustná, tak že dejchá!! Liko-s mi nabízel to udělat za 300 tisíc a oni to udělali za polovic, což je podivuhodné. odstaněna reklama (Kurt). Dělá i malé zakázky, na které giganti kašlou. A viděl jsem, jak známému zateplovali plochou střechu. Tolik to nenabylo, udělali 3 vrstvy, přestříkali to nějakou barvou s UV a bylo to. Jen doporučuju. Vůbec se toho nebojte!! Jsem spokojenej.

Zdravím Vás.
Malinko jsem se o toto téma začal zajímat. Prosím Vás o informaci:
O jakou firmu z Tábora šlo (název nebo kontakt)
A o kolik m2 šlo na tom Vašem domě, abych si to mohl nějak porovnat s konkurenčními nabídkami.

Děkuji Machů

Skutečně mě také zaujal v Loskutákovi ten příspěvek a dám k dobru detaily.
Pěna je na bázi polyuretanu,pěna se vytváří z vodní disperze vzduchem jako v pěnovém hasičáku.Do disperze pryskyřice se přidává ještě tvrdidlo.Musí na to být speciální zařízení,podomácku se to dělat nedá.Rozhodně ne klasickou pěnou,ta se musí aplikovat do tlaku,tedy do uzavřeného prostoru.Jinak se neuzavřou bubliny pěny a pěna není kompaktní.
JABRAKA

Dobrý den, mám chatu z padesátých let. Konstrukce jsou trámy z venčí a ze vnitř pobité palubkami. V prostoru mezi nimi (cca 10cm) nic není. Dá se to zateplit, třeba tam navrtat otvory a nafoukat nějakou pěnu, aniž bych musela stěny rozmonovávat????? Díky Hanka

Jeden můj známý si nechával vyfoukávat PU pěnou půdu na baráku už někdy před 14 (možná i víc) lety. Kolik ho to tenkrát stálo opravdu netuším, a neznám ani žádné další podrobnosti. Chtěl jsem vlastně jen říct, že tenhle způsob tepelné izolace nemovitostí, není ani v ČR žádná převratná novinka...

Ale samozřejmě, že je to PUR (polyuretan). To že jej nazvali jako pěnu na vodní bázi neznamená nic jiného, než že je jako nadouvadlo použita voda a ne freony nebo jiné nízkovroucí kjapaliny. K napěnění dochází právě vývinem CO2. Je to dvousložkový systém (izokyanát a polyol, rozhodně není možné nazvat kteroukoliv složku tvrdidlem) nastavený na vysokou rychlost tak, aby ihned po napěnění ztvrdnul a nestékal. Pokud to mají schválené pro stavebnictví (a já věřím, že ano) pak hořlavost je minimálně B2. Jaká je cena nevím, ale tepelně izolační vlastnosti jsou špičkové (cca 2- 3x lepší než PS) a bezešvý způsob aplikace a dokonalé vyplnění prostoru jsou samozřejmě další plus.

Malá poznámka nakonec - pánové Jabraka, Cukrar a Rce -v tomto případě projevujete u vás neobvyklou "skostnatělost" , člověk se nemusí u všeho nadřít, aby odvedl kvalitní práci. (nemyslím to nijak ve zlém) :-):-)

Nějaká nedůvěra je přirozená a zdravá. Nebylo by to zdaleka poprvé, co někdo přišel se „zázračnou“ novinkou, od které po několika letech dávali všichni ruce pryč. Český prodejce tomu příliš nepomáhá, protože má web plný reklamních kydů a zavádějících srovnání – viz například to rádobyekologické označení „pěna na vodní bázi“, srovnávání se špatně provedenou izolací z minerální vaty nebo brnkání na city v ilustračním videu. Pěna se možná s „velkým úspěchem“ dvacet let používá ve Státech a Kanadě, ale když jsem vyzkoušel Google, většina dotazů na zahraničních fórech poptává nějaké praktické zkušenosti. Kdyby na webu měli fotky a videa z těch dvacet let starých instalací a férové srovnání s ostatními izolacemi, udělali by stokrát líp. (Věřím, že svoje výhody to má.)

zdroj: internet pan Rypl:
Mnoho argumentů je v článku správných, ale rozhodně tento systém nelze provést bez parozábrany v případě, pokud na vnější straně zateplené konstrukce se nachází nízkodifúzní materiál např. OSB deska (viz foto v článku), popř. na OSB desce bude ještě další EXP zateplení. Jelikož propagovaný zateplující materiál je vysoce paropropustný, nelze na vnější stranu aplikovat nízkodifúzní vrstvu(y) bez toho, aby vstup vodních par z interiéru do zateplené konstrukce nebyl nějakou vrstvou regulován. Do konstrukce se totiž bude dostávat více vodních par než se z ní bude moci odpařovat, nemluvě o množství kondezací povolených normou v nevětrané konstrukci. A to mluvím o podmínkách obytného prostoru, nedej bože že by šlo o zateplení prosotru s vysokým tepelně-vhlkostním zatížením (např. kouplena bez nucené ventilace). Pokud bude OSB deska (s těsněnýmí spárami) na straně interiéru a propagované zateplení se bude provádět z vnější strany, pak problém nenastává, protože na teplé straně konstrukce bude více parotěsnější vrstva než je paropropustnost vlastního zateplujícího materiálu a nebude tedy opar z konstrukce omezován.

milan.cukrar
ale chlapi , snad jste nezkočili na špek?
něco ukážou v televizi, nikdo to nezaplatí, jak je to drahé a vy jste z toho mimo?

Rce
K takovýmto technologiím, kdy někdo přijde, udělá pššššš pšššš a je barák zateplen nemám moc důvěry. Není nad poctivou práci.

Souhlas pánové. Lépe bych to neřekl. ;-)

Radku,u mne se mýlíš.Já budu první,kdo přijme pokrok,ale nejdříve to vyzkouším.Když je nějaká technologie progresivní a neslouží jen k zvýšení ceny stavby,zvedám ruku.Ale ta,kde se předem jásá,jsem opatrný.
JABRAKA

Přispěji svými zkušenostmi s polyuretany všeobecně. Nejedná se o polyuretanovou ale polyizokyanurátovou pěnu zvanou polyiso. Pokud trochu ovládáte anglicky doporučuji přes Google zadat closed cell versus open cell.
Výhody a nevýhody obou systémů:
- výhoda Polyisa oproti PUR - cena (ovšem ne v ČR)
- zvýšená zvukotěsnost

- výhoda PUR oproti Poliysu - zpevnění stavby
- uzavřená nenasákavá struktura
- lepší tepelný odpor při stejné síle nástřiku

Dá se říci,že polyuretany se vyrábějí polyadicí izokyanátové skupiny s vícesytnými alkoholy za vzniku polykarbamátového řetězce.Takže je to v podstatě stejný materiál.
Viděl jsem ale aplikaci této pěny na stavebním veletrhu v Brně přímo v akci a dost mě to chytlo.Do střešní konstrukce nacvakali difuzní folii a spustili pumpu a během hodiny měli těch připravených asi 20 m 2 hotovo i s odřezáním přetoků.Sáhnul jsem si do té pěny,je po zatvrdnutí měkčí,jako to,co se dává kolem oken,má to asi kladný vliv na zvukovou průchodnost.
Také v tom zůstává jakási vlhkost.
JABRAKA

Dneska jsem měl na stavbě obchoďáka od "stříkačů pěny". Říkal, že tloušťka vrstvy je max. 20cm, protože s dále přibývajícimi centimetry už se tepelné vlastnosti nezlepšují. Mně se líbí to, že vrstva je kompaktní bez jakýchkoliv mezer a to že práci kterou budeme ve třech dělat 4 dny mají za den hotovou. Slíbil mi poslat nabídku na 200 m2 při tloušťce 20cm. Tak až to dorazí dám vědět.

Jak se u této stříkané technologie docílí rovné, svislé, ploché stěny stejně tak jako je po instalaci kontaktního zateplení? Když vidím přiložené foto dřívějšího datumu v této rubrice při zafoukávaní mezi krokvemi,tak si to nedokážu představit. Díky za vysvětlení.

Z toho co jsem řešil s dodavatelem. Parotěsná zábrana, prý není potřeba protože pěna je prodyšná a nenasákavá (ale nejsem v tomhle směru odborník), tepelné mosty údajně odpadají z důvodu xnásobné rozpínavosti - pěna vyplní jakoukoliv mezeru. Detaily rohů jsem viděl v nějakých jejich prospektech a vypadalo, že se s tím dostanou dobře i do špatně přístupných míst. Měli to stříkat přímo na kontaktní folii zespoda což by pro mně bylo dobré a už bych nemusel řešit další izolaci nad sádroše. Tím, že je to bungalov se sklonem střechy 15° tak to nejde stříkat na záklop (nedostali by se do toho meziprostoru), ale prý to umí dát i na SDK zezhoda. Technologie zajímavá, jen kdyby to bylo o třetinu levnější.

To už jsou podle mně ale ztráty zhotovitele, protože oni jsou seznámeni s velikostí plochy, na tu oni vykalkulují cenu, tady těch 738/m2 a nic jiného mně nezajímá. Nebo máš namysli, že už v této ceně jsou zahrnuty tyto ztráty a já bych měl veškeré odřezky poskládat, přepočítat a požadovat je odečíst od této ceny? Myslím že takhle ne. Bez urážky a s respektem k tobě.

Nechala jsem si udělat další kalkulaci na zateplení půdy (mezi trámy pochůzí podlahy půdy)"foukanou izolací minerální vlnou na bázi křemene" : plocha 90 m2, výška izolace 24 cm, objem celkem 27m3. Cena je 44.000 Kč a DPH. Co myslíte, je to hodně?? Je to o cca 9. tis méně než loni.

Super,konecne normalni ceny!!!! Ma lepsi izolacni vlastnosti nez ta co byla v televizi.
Ceny primo od dovozce. Hledal jsem dlouho a nasel.... odstraněna nevyžádaná reklama (Kurt)
Super, doporucuji vsem. Michal3

Tak jsem myslel ze to je forum ... rad se dozvim nazory od jinych lidi. PROMINTE ZE JSEM SI DOVOLIL NAPSAT SVUJ NAZOR.... Kdyz to vemu podle vas tak tady delate reklamu jen izolaci z televize. Je to otevrena debata chci pouze kvalitni izolaci a cekam na nazor jinych lidi...
Nemam chut a ani naladu cpat peniza za neco co se zda byt predrazene , a jak tady ctu tak nejsem sam co si mysli to same!!!!! KLASICKA CESKA MENTALITA ....To pan je ZNALEC...!!! :-)

Podívejte, když tu za dva dny přibydou tři nové příspěvky od neregistrovaných uživatelů, z toho dva ze stejné IP adresy, ale podepsané jiným nickem, a všechny tři odkazují na jednu a tutéž firmu, něco smrdí. Pokud „čekáte na názor jiných lidí“, pak nechápu, proč doporučujete ostatním? („Super, doporucuji vsem.“) Pokud máte dotazy, ptejte se, rádi vám tu odpovíme. Pokud máte dobrou zkušenost, ukažte nám fotky, řekněte čísla, podělte se. O samotný odkaz na firmu s popiskem Super, doporučuju, tady nikdo zájem nemá. Čili jestli se rád dozvíte názory jiných lidí, tak tenhle je můj.

Jsem momentalne na dovolene , a verte jak nema co delat tak hledam co pouziji jako izolaci na svuj dum. To ze se neregistruji neni nic jineho nez to ze bouzel nemam svoje PC. To ze jsem napsal ze doporucuji vsem je aby si precetly text a zajimave INFORMACE ! Ne aby si ji koupili. Ja sam jsem se jeste nerozhodl a cekam ze nekdo napis sve poznatky ,a neberu to jako reklamu , je skoda ze z ceska neni mozne dostatna americky internet, protoze tam maji aspon zajimave fora a nazory. Aspon za sebe muzu rict ze jsem lepsi informace k tem zazracnym penam NENASEL!!Krome zminovane firmy. Ale jak jsem rekl cim vice to tady budu psat tak delam reklamu,a to neni duvod proc vase stranky sleduji...! Je mi lito jak to berete , ale pristi tyden bydu zpatky v CR a urcite si vyberu firmu ktera bude davat smysl..a bude mit kvalitu. A par rad poskytnu foto a sve zkusenosti. Omlouvasm se vsem na tomto foru ze jsem si dovolil neco napsat a pak to vyznelo jako REKLAMA , nebo spis ze jsem to napsal nestastne. Dekuji Michal Hruby

Pánové nevím proč tak ostře si vyměnujete názory. Já jsem měl možnost porovnat obě pěny. Opravdu pěna od LaPolly ( aplikuje společnost Honter )je úplně něco jiného. Hlavně kvalitou, parametry a hlavně cenou.A co je důležité má hlavně dvě pěny s uzavřenou strukturou buněk FL 2000 a s otevřenou strukturou buněk FL 500. Takže má širší pokrytí trhu a jak jsem se dozvěděl ještě to není vše. Bude ještě víc druhů.

Diskuze o reklamách jsou trochu mimo, ne, Jestli mi udělali pěnu a dobře rád to na diskuzní server dám. Měl jsem s tím desítky hodin hledání po webech a málem jsem se spálil, tedy : stávající vatu jsem chtěl nahradit pěnou, nadchnut pořadem z Loskutáka. kontaktoval jsem Icynene (chytrá izolace ) , udělal jsem dle konzultace konstrukci pro sádráč ( pro seříznutí pěny na něj) a bum na poslední chvíli jsem narazil na web pěnovéizolace (penovaizolace.cz), kde jsem zjistil ,že existuje i tvrdá pěna, která je na rozdíl od měkké icynene nenasákavá a pro stejnou účinnost se aplikuje v takřka poloviční síle. Jelikož mám difuzní folii pod taškami děravou -myšičky, řemeslníci !! atd děkuji všemohoucímu, že tam není molitanová icynene, ale hydroizolační tvrdá pěna. nutno přiznat, že tady konstrukce na sádráč vadila, protože tato pěna se neřeže a aplikovat to šlo obtížněji ! Samozřejmě tvrdou pěnu dělají i jiné firmy, mé poselství zní - jděte do tvrdých pěn, ne otevřených molitanů. děkuji za pozornost8-). petr

Dobrý den, je tady mnoho informaci a spoustu otazníků. S manželem jsme se pustili do zateplování baráku po babičce a vybrali jsme si stříkanou izolaci, jenže jsme zjistili, že firem je spoustu a každá firma nabízí jinou pěnu s jinými vlastnostmi a tak pro nás bylo velmi těžké se v tomto oboru orientovat, tak jsme se do toho pustili ještě s kamarádem a začali jsme obvolávat jednu firmu po druhé až jsme si z těch všech nabídek udělali tabulku, dalo to práci,ale máme to a není pěna jako pěna, co se zdálo bt top se nakonec ukázalo špatné, je fakt důležité zjistit: tepelnou vodivost, druh pěny (měkká, středně trdá, tvrdá pěna, otevřené pory, nebo zavřené pory), hustota a další parametry, firmy si často i protiřečili s manželem jsme se naučili si př: vodivost vypočítat samy a firmy se pak jen kroutily. Snad to někomu pomůže (názvy firem tady psát bohužel nemůžu, ale kdo má zájem mohu po mejlu poskytnout. Ze všech možnosti jsme váhali mezi dvěmi firmami a nakonec pro profesionálnější přístup a lepší cenu jsme zvolili dokonalou izolaci (nijak se nevtírali, necpali se nám ukazali nám všechny vzorky pěn svých i konkurencí abychom pochopili jaký je v tom rozdíl) a nyní už od nás získli 3 doporučení a za to nám dokonce poskytli slevu na chalupu nám zateplili za polovic. Kdo má zájem pište na mejl pupis.mam@post.cz. Myslím, že se z nás stali ,,odborníci na peny" :)))). Zdravím Vás

Dobrý den,
my si také nechali zateplit od dokonalé izolace a jsme nad míru spokojení.
V dnešní době je na trhu spoustu firem, některé teprve začínají, jiné jsou tady déle, ale jen u dokonalé izolace nám byly popsány právě rozdíly mezi pěnami. Na obchůzce nám technik donesl ukázat vzorky, které jsme si mohli ohmatat a rozdíly mezi měkkou a středně tvrdou pěnou byly znát na první dojem. Opravdu i podle uvedených čísel tepelné vodivosti a objemové hmotnosti a tloušťce nástřiku jsme s výběrem neváhali. K pozitivní zkušenosti s touto firmou dále přidávám opravdu profesionální přístup, projevený zájem a rychlost realizace.
Doporučuji tuto firmu kontaktovat a pak se můžete sami rozhodnout...
Zelenka

Je to všechno krasné , ale na co mi jsou vsechny ty super firmy když nemaji ČESKE CERTIFIKATY ale pouze nejake foto kopie ktere ani nejsou pro nabizene izolace.. jen se předhaneji a nabizeji něco co neni podložene. Je tady bordel normalni človek nevi... Zateploval jsem dům a mužu řict že jsem našel opravdu jen dvě co maji veškeré dokumenty. Pokud budete davat tento druh izolace tak zjistěte z čeho je pěna a jak se vyrabi.. jsou tu firmy co na svých strankách pišou jak nakupuji pěny z celeho světa..atd. od nejlepsich producentu... prostě česke KECY!!! prodavaji pěny z polska , nebo ruska..!! V Německu by je nepustily ani na trh !!! A taky jsem dostal od jiste firmy certifikat uplně jineho produktu!!! To jen možne jen u nás..