Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto LED žárovky

Zdravím. Uvažují o výměně klasických žárovek za LED žárovky,ale nejsem si zcela jíst výkonem v osvětlení místnosti. Jaké máte z tím zkušenosti? A platí také, že čím víc led,tím lepší světlo? Dík.

Zamykám z důvodu opakovaného vkládání komerčních příspěvků. (Kurt) (reklama)
LED zářivky se zárukou (reklama)

Pracuju ve firmě která nakupuje v Itálii a dál prodává prodává obdobné led žárovky a spousta jiných druhů led pásek a bodovek,šatních osvětlených tyčí s pohybovým a tepelným senzorem samozřejmě různých barev a je to omnoho ale omnoho levnější...

Ahoj, pokud uvažuješ o LEDkách, jdi do toho a neboj se. Jediné, co musím zkousnout, je cena. Ta je bohužel stále vysoká. Každopádně dnešní LED žárovky svítí o mnoho mnoho lépe než spořivé, trubicové, jsou ve vteřině na plném výkonu, nevadí jim časté rozsvěcování, dokonce prý ani menší výkyvy v síti. Pozor na stmívač, ne každá je stmívací. Já koupil http://www.lumax.cz/eshop/D28-led-zarovka-12-w-e27 -1020-lumen-tepla-bila-230v a svítí petfektně, žádné žluté světlo jako u spořivek. Barva je přirozená, intenzivní, stejně jako u staré žárovky, na kterou jsme byli zvyklí tolik let. Hlavní výhoda je v tom, že když už jí teda koupíš, můžeš jí nechat svítit dlouhodobě, například v garáži, obýváku, žere malinko. Pozor ale na WATY. Doporučuji koupit žárovku s výkonem 8W a více (třeba i 12), taková LEDka nahradí 75W klasiku. Méně Watů je dobrých do lampiček a nebo v kombinaci s další žárovkou.

Libor [77.48.59.xxx], 13.10.2011 19:55
Když už tak bych počkal až budou levnější.Jsou úspornější a výroba a likvidace odpadu je ekologičtější.Ovšem chce to nějaký roky jakse osvědčí,reklama je jedna věc a dlouhodobá zkušenost jiná.Pokud jde o úsporky tak nic moc..Ono to sice spoří,ale...Používám úsporný zářivky od dob kdy začínaly/možná ještě někdo pamatuje reklamní akci se zasíláním úsporek/.Ovšem nakonec po pečlivém propočtu jsem zjistil,že zatím jsem na nule,spíš jsem málo prodělal.Co se uspořilo,zase padlo,když některá zářivka "odešla" dříve.Někdy se mi povedlo reklamovat.Když mi např.jednou /před nějakým časem kdy byly o něco dražší/prdla kvalitní Osramka za 500kč tak další žárovky už nešetřily ale jely na zaplacení té rozbité.A tak se to stalo několikrát.Životnost inzerovaná na krabičkách je iluzorní,navíc /podle nasazení/už po roku je účinnost někde jinde než na začátku.
Poslední roky to mám v domě půl na půl.Navíc v zimě měním téměř všechny zářivky za normální žárovky.Topím přímotopem a zjistil jsem,že když v topné sézoně svítím klasickýma žárovkama ušetřím víc jak s zářivkou.Protže je úplně jdno jestli dodám jeden KW přímotopem nebo vyzářeným teplem ze žárovky.
A taky si musíme /u úsporek/uvědomit jaký mají negativní vliv na životní prostřdí když doslouží.