Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto LED žárovky

Zdravím. Uvažují o výměně klasických žárovek za LED žárovky,ale nejsem si zcela jíst výkonem v osvětlení místnosti. Jaké máte z tím zkušenosti? A platí také, že čím víc led,tím lepší světlo? Dík.

Zamykám z důvodu opakovaného vkládání komerčních příspěvků. (Kurt) (reklama)
LED zářivky se zárukou (reklama)

Libor [77.48.59.xxx], 13.10.2011 19:55
Když už tak bych počkal až budou levnější.Jsou úspornější a výroba a likvidace odpadu je ekologičtější.Ovšem chce to nějaký roky jakse osvědčí,reklama je jedna věc a dlouhodobá zkušenost jiná.Pokud jde o úsporky tak nic moc..Ono to sice spoří,ale...Používám úsporný zářivky od dob kdy začínaly/možná ještě někdo pamatuje reklamní akci se zasíláním úsporek/.Ovšem nakonec po pečlivém propočtu jsem zjistil,že zatím jsem na nule,spíš jsem málo prodělal.Co se uspořilo,zase padlo,když některá zářivka "odešla" dříve.Někdy se mi povedlo reklamovat.Když mi např.jednou /před nějakým časem kdy byly o něco dražší/prdla kvalitní Osramka za 500kč tak další žárovky už nešetřily ale jely na zaplacení té rozbité.A tak se to stalo několikrát.Životnost inzerovaná na krabičkách je iluzorní,navíc /podle nasazení/už po roku je účinnost někde jinde než na začátku.
Poslední roky to mám v domě půl na půl.Navíc v zimě měním téměř všechny zářivky za normální žárovky.Topím přímotopem a zjistil jsem,že když v topné sézoně svítím klasickýma žárovkama ušetřím víc jak s zářivkou.Protže je úplně jdno jestli dodám jeden KW přímotopem nebo vyzářeným teplem ze žárovky.
A taky si musíme /u úsporek/uvědomit jaký mají negativní vliv na životní prostřdí když doslouží.