Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zajistit svícení na chatce

ahoj,
pokaždé když sem napíšu tak mi poradíte tak doufám že i ted. Máme s klukama takovou menší chatku a potřebovali bychom zajistit jednoduché svícení. Chvíli jsme svítili i o svíčkách ale není tonic moc. proto jsme se chytli myšlenky že bychom zkusili jednoduché zapojeni ( zdroj + vodiče+ spotřebič ) vtomhle případě by to byla baterie + drát + žárovka/y. mno ale další problém nám dělají odpory (pokud se tam nejaké dávají). Mno proto prosím o pomoc jak to vše jednoduše zapojit + co bychom si měšli obstarat pro toto zapojení osvícení. Kdyby vás ještě něco napqadlo jak udělat jednoduché svícení napiště budu rád. Předem díík moc. :-)

Tiché posezení v chatě v lesích je nejromantičtější a nejlevnější s petrolejkama. Určitě svítí víc, než blikátka ze solárních zahradních svítíček. Nehledě na to, že mrtvolné světlo LEDek je do těch lesů úděsně hnusné. Holt se nesmí tolik chlastat, aby hrozilo hromadné ničení petrolejek a podpálení chaty. Co to taky je za romantiku, odjet na chatu a tam se zdunět jak motorák?

Mě připadalo, že kolega zakladatel vlákna tuto činnost provozuje neustále. Nojo, za mlada jsme kolem těch 18ti jezdili na mojí chatu a puritáni jsme rozhodně nebyli. Vždy jsme zůstali pány rozumu a i když trochu mlhavě, tak jsme věděli, že dřevěná chata a petrolejka je velice zrádná kombinace. Ovšem jednou (skutečně jen jednou), jsme byli v nedaleké obci v hospodě a ráno kolem 13. hodiny jsme se probudili a všichni měli džíny příšerně od bahna, někteří jedinci i na zádech a hlavě. To by nebylo nic divného, cesta z obce do chaty vede děsně rozbahněným lesem i když je všude jinde vyprahlé sucho. Divné bylo však to, že barva toho bláta byla naprosto jiná, než se na té cestě vyskytuje. Tato záhada nebyla dodnes vyřešena.

No vy Pražáci jste nějací ciprlich. Každej rok někdy v květnu slavíme kamarádovy narozeniny - a vždycky se tam krásně zboříme. A svítíme tam taky petrolejkama, ale za ty roky ještě nikdo žádnou nezvhnul, ale je fakt, že většinou řádíme venku na palouku.