Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domecek pro kotata :-)

Ahoj vscihni,

tak jsem dostal za ukol postavit pro nase dve nove male kotata boudu, nezebych nemel napad, ale zkusenosti jinych ase hodi ... z ceho mate postavino, jestli vubec neco mate postavino, jak velke to je ...
Jsem zvedavej co vsechno se tady najde, diky predem

DKK

Pořiď jim krabici z papíru, vystřihni dvířka, chvíli jim to postačí, než je to omrzí. Kočky nepotřebujou žádnou budku. Klidně a spokojeně se válejí po židlích, křeslech, po stole a nejraději v posteli nebo na čerstvě vypraném prádle. Akorát je dobré koupit/vyrobit škrábadlo, sic bude odrásán veškerý nábytek. Prkno obalené provazem dobře poslouží a když kočka začne něco škrábat, popadneme jí, přesuneme v rukách k tomu škrábadlu a položíme přední hnáty na něj. Tím se vcelku dobře naučí škrábadlo používat.

Souhlas. Jednou jsem kočku nechal venku a odjel na pár dní pryč, načež udeřily asi patnáctistupňové mrazy. Už jsem kočku v duchu pochovával, ale když jsem přijel domů, přiběhla s teplýma packama – asi si někde našla hezké místo za komínem nebo podobně. Kočky se o sebe zkrátka postarají.

Nejkrásnější kocour vyživený do podoby nedorostlého tygra (nešlo jinak, než ho pokřtít šlechtickým jménem Manfred von Brauchitsch), co jsme kdy měli, vyrostl s ostatními soukmenovci někde pod králíkárnou. Samozřejmě za asistence kočičí mámy. Majitel zjistil, že kočka má koťata, když jim byly asi dva měsíce.
Co jsme jinak v dětství dostávali kočičky "doma ňuňuňu z krabice, když to prokouklo, může se to dát sousedům", tak to nikdy nebyly šelmy vesnice. Prostě už to nikdy nedorostly do té správné podoby, byly mírně "podtržené".

Moje milujou krabice, i bez okének, lezou klidně vrchem. Neprázdné musím zalepovat, protože všechno ušpiněj. Malá koťata si nějakou krabici zaslouží, ze začátku nechodí daleko a když, tak netrefí do nového domova.

Taky máme primárně venkovní kočky (i když často tráví spoustu hodin během dne doma). Mnohokrát jsme jim vyráběli různé domečky, polstrované a zateplené krabice - ale stejně tam většinou nechtěly moc být. Našly si stodolu, chlívek, půdu...

Měli jsme hodně koček a mnohé si sice našli místo sami ale mnohé využívaly i naše domečky. Většinou šlo o dřevěnou bedýnku vycpanou starou dekou a šoupnutou někde pod stolem, dřevem aby to mělo alespoň nějakou střechu. Jinak kočka spí v čemkoliv to znamená že i v postaveném domečku takže rozhodně by to nebyla marná práce. Jen se tam musí cítit bezpečně.