Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skla v plastových oknech

Dobrý den,
chci se zeptat,jestli někdo rozumíte plastovým oknům a hlavně používaným sklům.
Jaký je rozdíl v tomhle označení:

izolační trojsklo Ug 0,8 W/(m2.K)

izolační trojsklo Ug 0,5 W/(m2.K)

A pak by mně zajímalo,jak velký může být rozdíl v tepelných ztrátách mezi dvojsklem a trojsklem.Vyplatí se zainvestovat do trojskla?
Děkuju za odpověď.

od konce, "Vyplatí se zainvestovat do trojskla"
samozřejmě že ano, nezkoušejte ale že je to dražší a těžší, páč to není argument, ale neznalost.
první hodnota je sklo plněné argonem, ten je levnější, druhá hodnota je krypton, vhodné pro pasivní domy. U okna je taky důležitý rám, měl by být tlustý a zateplený.

Okna s trojskly, klidně pořídíte levněji jak s dvoskly.
dovolim si odkaz na kamarádku ze Slovenska, použila sice dřevo, ale důležitý je krásný grag na cenu oken.
http://pasivnydom.blog.cz/0909/cenove-ponuky-euroo kien

Aby ste dostali aj odpoveď na pôvodnú otázku...

Hodnota "U" znamená, koľko energie (vo forme tepla) utečie cez 1 m2 zasklenia (alebo hocijakej inej konštrukcie) pri teplotnom rozdiele 1 kelvin (°C).

Teda ak máte na dome 20 m2 trojskla (nie celých okien, len skla) s Ug=0,8 W/(m2K), pri celodennom mraze priemerne -12°C a inter. teplote 22°C, čiže delta T = 34 °C, utečie: 0,8 x 20 x 24 hod. x 34 = 13 kWh.
Pri použití 3-skla s Ug=0,5 by to bolo 8 kWh.
Pri dvojskle s U=1,1 by počas rovnako mrazivého dňa utieklo 16 kWh.

Avšak, solárne zisky budú u trojskla menšie než u dvojskla. To môže byť výhodou v lete - domy sa menej prehrievajú, resp. sa neprehrievajú.

Ak sa rozhodnete pre trojsklo, určite uprednostnite s Ug=0,5-0,6 W/(m2K). U=0,8 sa od dvojskla moc nelíši... iba čo je ťažšie.

jsem vždycky myslel, že trojsklo se používá kvůlivá zvukové neprodyšnosti (za patřičnou cenu s patřičnou vahou), tepelné (ne)ztráty až potom jako příjemný bonus.

K hlavní silnici apod. patří trojsklo.