Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převrtaný kabel

Ahoj,

mám drobný problém. Zjistil jsem, že při montáži držáku sprchy se mi podařilo převrtat kabel od bojleru, který vedl pár cm pod dlaždičkami a prochází zdí na WC k bojleru. Jedná se o koupelnu, místo je asi 60 cm nad vanou.
Napadají mě 2 možná řešení:
1. Metodou "po mě potopa" vysekat řadu dlaždiček, nahoru do bezpečné výšky zasadít krabici, sesvorkovat a od krabice natáhnout kabel nově.

2. Vyříznout jen tu postiženou dlaždičku (třeba karboflexa s kotoučem na kámen), tu odstranit, za ní vložit krabici, pospojovat, zaizolovat, zahodit maltou a na vrch přilepit dlaždičku (mám naštěstí náhradní).

Je druhý postup možný a bezpečný? Jak byste to, odborníci, pořešili?

Díky za rady a nápady.

Za to může zase ta mizerná Evropská júnie. Dřív se dělal cín s olovem, právě proto, že slitině cínu s olovem cínový mor nehrozí. EU zakázala dávat do cínu olovo. Tak se musí mačkat, místo letovat. Můžeme čekat, že se bude rozpadat všechna elektronika pájená do tišťáků...