Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonové potěry svépomocí v novostavbě

Dobrý den všem,

s přítelem jsme koupili novostavbu domku s tím, že vnitřní úpravy si doděláme sami. Chtěla bych se zeptat na pracovní postup při realizaci betonových podlah (vrchních vrstev):

1) provést hydroizolace vč. penetrace po celé ploše,
2) rozložit podlahový polystyren ve skladbě 5+5cm,
3) polystyren zakrýt stavební folií,
4) zalít betonovým potěrem spolu s rozložením kari sítí????? + stačí tloušťka zalití nad podlahové topení 4cm??? + čím beton nejlépe roztahovat po ploše???
5) po vyschnutí eventuelně přelít samonivelační stěrkou.

Moje další dotazy: kdy, jak a kam všude se dává dilatace (Mirelonová páska)???? Jak nejlépe a pro stavebníky - amatéry nejjednodušeji zajistit rovinatost vylití (jaké použít terče)???? Ve které fázi realizace má přijít topenář udělat rozvod podlahového topení????

Předem děkuji za všechny rady.:-)

Markéta

Doporučil bych trochu nějaké literatury.
Já osobně jsem začínal s touto knihou.
Beton doporučuji míchat doma. Co si namícháš - to si zpracuješ, nemusíš spěchat a koukat jak ti hromada betonu tuhne.
"Suchý" beton(myšleno málo vody) má menší pevnost a špatně se pěchuje. Mokrý beton je taky špatný protože s vodou vyplave napovrch i cement.
Ideální stav je ten, když po upěchování je povrch natolik vlhký, že jde "strhnout latí".

Můj postup míchání betonu(nemusí být dle ČSN):
1.Do míchačky se pomalu, po stěně nalije voda aby spláchla předchozí várku betonu - 90% celkového množství.
2.Poté se míchačka naplní polovinou konečného stavu pískem (nebo směsí písek/šterk).
3.Další je cement(celá dávka)- řídká směs - nechat promíchat.
4.Nakonec doplnit celou dávku písku (nebo písek/šterk).
5.Doladit vodou - 10%

Jak postavit dům.
Betonování podlah.
Konečná úprava podlahy.
Malý tip na hledání: hledej na www.google.com (což je ti asi jasné) jen zadej hledat obrázky.

P.S. beton je tak rovný jak máš rovné latě.

Ja by som urcite dal plastifikator a menej vody. do zakladov som daval Jar (prostriedok na umyvanie riadu), takisto som ju pridaval do samonosnej plotne nad pivnicami. Beton je mastny, voda sa nevyplavuje na povrch a nepraska.
Ked je beton v miesacke vymiesany a clovek by tam dal este vodu, treba pridat lyzicu prostriedku na umyvanie riadu (na 100 l betonu) a nechat mieast 2-3 minuty. velke mnozstvo sa mi neoplatilo, potom to penilo a vonalo po citronoch :)

Dobrý den,chtěl bych na půdě udělat podlahu.Jsou tam íčka a betonové stropnice.Mám zakoupený šedý podlahový polystyren a nevím jaké koupit kari pletivo oka 10x10,nebo 15x15? a jestli armaturu 4,5 nebo 6mm.Děkuji za odpověď.Petr