Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonové potěry svépomocí v novostavbě

Dobrý den všem,

s přítelem jsme koupili novostavbu domku s tím, že vnitřní úpravy si doděláme sami. Chtěla bych se zeptat na pracovní postup při realizaci betonových podlah (vrchních vrstev):

1) provést hydroizolace vč. penetrace po celé ploše,
2) rozložit podlahový polystyren ve skladbě 5+5cm,
3) polystyren zakrýt stavební folií,
4) zalít betonovým potěrem spolu s rozložením kari sítí????? + stačí tloušťka zalití nad podlahové topení 4cm??? + čím beton nejlépe roztahovat po ploše???
5) po vyschnutí eventuelně přelít samonivelační stěrkou.

Moje další dotazy: kdy, jak a kam všude se dává dilatace (Mirelonová páska)???? Jak nejlépe a pro stavebníky - amatéry nejjednodušeji zajistit rovinatost vylití (jaké použít terče)???? Ve které fázi realizace má přijít topenář udělat rozvod podlahového topení????

Předem děkuji za všechny rady.:-)

Markéta

Dobrý den,chtěl bych na půdě udělat podlahu.Jsou tam íčka a betonové stropnice.Mám zakoupený šedý podlahový polystyren a nevím jaké koupit kari pletivo oka 10x10,nebo 15x15? a jestli armaturu 4,5 nebo 6mm.Děkuji za odpověď.Petr