Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fladrovani

panove prosim o radu.
chci predelat drevene schody, ktere jsem pred cca 10 lety fladroval jakousi barvou Dulux, kde jsem v sade koupil jak podkladovou tak vrchni barvu.
v te dobe jsem nemel o fladrovani ani tuseni, tak jsem bral co bylo. nicmene uz tehdy mi odstin barvy moc nevyhovoval ale nedalo se nic delat.

doba pokrocila a chtel bych to tentokrat predelat na barvu, ktera by se me i manzelce libila.
tak nejak jsem zjistil, ze nemusim byt zavisly pouze na koupenych sadach ale muzu si jak podkladovou tak vrchni barvu dat podle sveho.jenom presne nevim, jake typy tech barev by to mely byt.

moje predstava vysledneho dekoru je neco jako briza, pripadne neco trochu tmavsiho, nicmene by to melo byt svetle drevo . treba jako prilozeny obrazek.

jako podkladovou barvu bych dal (pokud mi neporadite jinak) nejaky balakryl. ale nevim, jaky typ barvy na tu vrchni vrstvu, ktera dela prave tu "drevenou" kresbu. v te sade od duluxu co jsem mel se ta vrchni barva podoba barvou a konzistenci medu. je takova hodne husta.

poradite mi, jaky typ barvy se tedy dava na ty vrchni vrstvy ?
pripadne jak to cele udelat co nejlepe, pripadne kolik vrstev a jaky postup. dekuji

ano, na netu je dost informaci. jenze nekdy je lepsi se normalne zeptat nekde, kde vis, ze jsou lidi co s tim delaj a podobne.

samozrejme zadat "fladrovani" do google umim take a samozrejme jsem to udelal jako prvni. jenze kdyz ty odkazy procitas, tak treba zjistis ze to neni uplne to prave orechove.

kdyby na vsechno stacil google, tak nemusi byt takovato fora, protoze na vsechno se da najit odpoved. ale nekdy to nemusi byt uplne ono, je tam mnoho odkazu na prodejce atd...a proto dotaz ve foru, kde mi (doufam) nikdo nebude nic nabizet ale jenom mi poradi...;-)

koukam, ze s tim fladrovanim to nebude jednoduche...;-)...nikdo neporadi, nikdo nevi...:.(

nevite nekdo, kde by se dalo sehnat to "tvoritko" , jak se s nim delaji ty leta ?
zkousel jsem ruzne hobby markety, obvolaval barvy laky a bud nevedi co chci nebo nemaj...

pokud by jste nekdo vedel, kde v praze se to da zarucene sehnat, byl bych vam zavazan za informaci

yo yo.. stari mistri .... mame doma dvere ktore su natrete imitaciou dreva, velmi dobre to vyzera aj dnes po 20 rokoch!!, ten majster ktory to robil zial uz nezije... z pamati tusim ze najskor dal nejaku zakladnu farbu, potom mydlom nakreslil strukturu letokruhov a dalej pouzival spongiu, fermez, a asi nejaky lak, ale vysledok je na nerozoznanie od skutocneho dreva. Kde sa dozviem skutocny postup ako nato ? Dik.

to je otazka, zda to muze jeste nekoho zajimat. ale konec koncu, od toho ta poradna vlastne je. jenom bych se nerad dostal do trapnych diskuzi, zda ta moje hrivna, kterou zde predlozim a ktera v zadnem pripade nechci presentovat za moje know how, ale co jsem o teto lakyrnicke discipline nashromazdil pro svoji potrebu. rad se o tyto zkusenosti nezistne s ostatnimi zajemci podelim, protoze je to perfektni metoda, jak starym nadhernym predmetum v dobe sveho vzniku vdechnout znovu tu jejich noblesu, kterou jim nasi otcove a dedove blahe pameti vlozili. mam o fladrovani plno materialu, vetsinu v nemcine tak sem neco z toho pro osvetu umistim.kdo bude mit vaznejsi zajem a. mi napise trossau