Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řetězová pila - nemaže řetěz

Prosím o radu-řetězová pila AL-KO KE 1750/40,po zapnutí po chvíli na špičce listu začne kouřit,jakoby tam nešel olej, a to má automatické mazání řetězu!!!Otvory na olej jsou pročistěné,čili z nádobky olej má kudy jít. Nevíte někdo,co s tím?Díky.(Tuto pilu jsme "podědili",byla maximálně jednou použitá).

Zdravím, za 1) zkuste jestli olej teče na řetaz a to tak že nastartovanou pilu namíříte proti něčemu světlému a na chvíli ( 1-3sekundy) dáte plný plyn) pokud světlá plocha bude potřísněná tak pila maže. To by potom byl problém v použitém oleji. 2) to může být olejové čerpadlo špatné, to by byl větší problém. :-)

Aha, tak to nevím, já mám zkušenost jen s benzínovýma. Ale určitě by tam nějaký mechanismus být měl, a když píšete že je vše vyčištěné...tak bych řekl že problém bude v tom mechanismu. A když to namíříte proti něčemu světlému stříká od řetězu olej?

Teda co jsem to měl já rozdělané, tak to vypadalo takže, že na jedné straně klikovky byl udělaný závit a ten poháněl to "čerpadlo" takže v závislosti na otáčkách se přidávalo či ubíralo. Jestli mi něco uniklo tak se rád přiučím. :-)

Dobrý den,
asi 13.let stará, málo jetá, motorová, řetězová pila M-Culloh mi nemaže, co s tím ?
Poslední 2.roky byla nepoužitá. Mohla by být zalepená ? Používal jsem běžný, motorový olej do auta.
Dá se to doma opravit ?
Nebo kam se obrátit, kde je servis poblíž Kutné Hory ?
Můžete mi někdo poradit ?
Mail : jelinkova.h@post.cz
Děkuji a zdravím. Jelínek P.

Pod řetězovým kolem u el. pily bývá pístové čerpadýlko, které transportuje olej na lištu. Neznám tento typ ale u Partnera se musí sundat pravý kryt pily, potom sundat řetězové kolo (asi bude zajištěno segrovkou) a vyzkoušej mačkat odpružený pístek a uvidíš jestli olej postupuje otvorem nad lištou. Máš-li průhledné hadičky, budou vidět postupující bublinky směrem od nádržky s olejem. Řetězové kolo sundávej opatrně, pístek je odpružen, jak vystřelí, už jej nenajdeš! ::)
:x::x: Doufám, že nemusím zdůrazňovat, že vše děláš s pilou odpojenou od el. energie!!!! :x::x:

řešil jsem stejny problem u el pili je tam čerpadýlko ale cele plastové to pohání řetezové kolo mohlo se stat jako se to stalo u me že kolečka v čerpadýlku jsou ojeta a prokluzuji takze bud maze jen obcas a kdyz jsou uz na plno ohlodana tak vubec jako u me plast proti oceli nema sanci proc delaji plastova cerpadýlka nevím ja cerpadýlko do své el.pily nesehnal tak jsem koupil benzinovou po třetím řezani odeslo mazaní tomu říkam smula :-(

nevím další okolnosti, ale mě se třeba povedlo nechat pilu s "ekologickým" olejem rok uklizenou a v nečinnosti, a za ten rok olej dokonale vyschnul a ztrvrdnul.
Ani řetězem nešlo posunout.
Řetěz jsem nakonec rozpohyboval, ale pak se ukázal další problém - samozřejmě to nemazalo.

Už jsem byl spocený, že čerpadlo, ale pak mě napadlo vyndat lištu, a hned jsem viděl, že otvor, kterým do ní měl jít olej, je zalepený.
Stačilo liště po celém obvodu žlábek vyškrábnout a všechny otvory prošťouchnout, promazat neekologickým olejem, namontovat do pily a už to maže !

Bacha na ekologii, někdy je to naopak (zbytečně zničená čerpadla, zbytečné ježdění do servisů).
Ekologický olej používám dál, ale před uložením to vykoupu v neekologickém, a občas pilu protočím.

Kouří na špičce listu? Mimo jiné už zmíněné je na konci listu taková rohatka na válečkových ložiskách a ta se musí občas přimáznout vazelinou - natlakovat z tuby do malých otvorů, které tam k tomu účelu jsou. Nejlíp jedním otvorem tlačit až vyteče tím druhým. přitom tou rohatkou pootáčet. Pochopitelně, když už je to zaschlé tak drátkem otvůrky prošťárat.