
Polystyrén a jeho vplyv na zdravie.
V dome s plochou strechou chcem nalepiť 5cm polystyrén na strop v každej miestnosti (pod strechou), a na polystyrén, polystyrénové kazety.
Moja otázka znie:
Má polystyrén nejaké vyžarovanie ,alebo má nežiadúci vplyv na zdravie človeka?
Ešte pripomínam že na polystyrén nepôjde ani kléber sieťka a ani omietka.
Ď.
Ak aj niečo o tom nájdeš určite to bude v zmysle že zdraviu to neškodí. Názor si urob sám. To isté tvrdili keď aplikovali postrek DDT na milióny hektárov, keď na každú blbosť predpisovali antibiotiká, ... Nechcel by som bývať v dome kde sa neustále uvoľňuje "niečo" z plastu. Netreba ti žiadnu výzkumnú prácu. Dotkni sa dosky nového polystyrénu, aká je jeho pružnosť, aký je na pohmat, a dotkni sa polystyrénu starého 3-4 roky. Je iný, už nie je tak pružný a akoby zdrsnie. Niečo sa z neho uvoľnilo a je iný. A to si sa ešte nespýtal čo ešte mení v svojom okolí. polystyrén a vôbec všetky plasty zásadným spôsobom menia elektrický náboj. Prostredie ktoré má mať prirodzene prebytok záporných ionov sa zmení a zrazu je tam výrazne viac ionov kladných. To môže vyvolať pocit chronickej únavy, dušnosti, u niekoho nespavosť, bolesti hlavy. Samozrejme citlivosť je značne individuálna. Podľa môjho názoru polystyrén do interiéru nikdy, je to hnus.
Můj názor je takový , že odpar polystyrénu nebude větší než odpar různýho sajrajtu ze skříní , kuchyňské linky a ostatních domácích předmětů . Jinak nyní se chystám zateplovat polystyrénem šikmý strop na půdu a chci dát na polystyrén "perlinku" síťovinu s lepidlem (jako na fasádu) a to celý normálně natřít barvou na zeď , a uvidí se .
Flapy, dělejte co uznáte za vhodné, ale
polystyren je neškodný. To že tu někdo psal, že si šáhnul na nový a na stará polyš značí o neznalosti polystyrenu. Není polyš jako polyš.
Pokud chcete zateplit strop tak 5 cm je hrozně málo a zevnitř je to velice nebezpečné, jak již zde napsal Jabraka. Nikoliv z důvodu akumulace ale z poškození konstrukce domu. To je ale na nekolik stránek. To že soused má o několik stůpňu tepleji je ale neprůkazné srovnání. Kolik kilovat energie spotřeboval. samozřejmě že s izolací se zlepší podmínky bydlení, ale tak jak jste to popsal to nefunguje.
Koukněte do odborné literatury a pochopíte.
Omlouvám se že se přiživím, ale zajímalo by mne to poškození konstrukce. Asi to bude složité vysvětlit v kostce, nicméně mám domněnku: tím, že se konstrukce zaizoluje zevnitř, přestane se prohřívat, postupně natáhne vlhkost a v zimě ji mráz naruší (edit: protože zeď promrzá, není totiž ohřívána zevnitř). Je to tak? Soused má neobývaný dům plný akvárií, vysoká vlhkost, před lety zateplil zevnitř a dům trpí hrozným způsobem. Stěny provlhlé, omítka opadává, čekám kdy se začnou rozpadat i cihly.
správně a hlavně jak s tím zatočí mráz, rozmrzne, zmmrzne a opět. Co vše dokáže mráz roztrhnout? dříve se používala voda a mráz k trhání kamene.
Vraťme se k původnímu dotazu.Každý materiál obsahuje stopy po technologii,kterou byl vyroben.I polystyren,který je vyroben pěněním polymeru za horka do formy.Po vypěnění samozřejmě zůstanou v dutinách zbytky nadouvadla,které jsou neškodné.Jde o některé plyny-dusík,či propan.K depolymeraci až na styren nemůže dojít.Použití v interiéru jako tepelná izolace se nedoporučuje kvůli posunutí rosného bodu dovnitř zdiva,tudíž i vlhnutí a dalším negativním projevů,.které zde kolegové už sdělili.Dekorační vlstnosti kazet mohu jen doporučit.
JABRAKA
Zdravím, nebylo by lepší prostor mezi stropem a střechou zafoukat tepelnou izolací a nemusím lepit polyš na strop a už vůbec né rozebírat střechu. tepelné vlastnosti vinikající a cena taky dobrá.
toto není dobrá rada, ale máte právo na tento názor.
Dobrý den, proč nesouhlasíte, jedná se o tepelnou celulózu Tempelan od firmy ENROLL. Zajímá mne to.
protože se vyplní jen prostor mezi trámy, nikoliv pod, nebo nad trámy. Vznikají tepelné mosty. Jaká to je dobrá cena, třeba za kubík?
Vrstvu udělám jakoukoliv, nemusí být jen mezi trámy,ale to řešít na místě. Na kubík 40kg, 1kg 25Kč, 20cm tepelný odpor 5,2.
Ano,tepelný odpor 5,2,Samozřejmě v laboratoři,s absolutně suchým materiálem.Protože ta celuloza jen z vlhkého vzduchu klidně pojme až 5% vlhkosti,výsledek bude mnohem horší.Jinak bych proti tomu nebyl.A ve stropě ještě vznětlivost?V porovnání se samozhášivým polystyrenem nesrovnatelná.
JABRAKA
25 + DPH? = kubík za 1000Kč + DPH
kolik stojí orsík? (třeba)
Pokud dobře počítám, tak alespoň dvanáct stovek na kubík, bez daně.
ale Orsík tam musí někdo dát a 25Kč je i s prací (zafoukání). Nehledě k tomu, že ho do nízkých a nepřístupných prostor prostě nedáte.
vy píšete o ceně za materiál, nebo to je i s dopravou, zafoukáním atd...
Ale je to o tom, čemu uvěříte.
Máte právo na výběr toho nejlepšího.
Má protipožární atest. Viděl jste hořet samozhašivý polystyrén? Proč se zateplují paneláky od 4 patra vatou?
protože je nejasná ČSN v nivelizaci s požárním řádem. Ještě loni to bylo 22metrů asi 7-8 pater).
Vata je nehořlavá, a polyš je samozhášivý. To je když se odstraní zdroj ohně, polyš shasne.