Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polystyrén a jeho vplyv na zdravie.

V dome s plochou strechou chcem nalepiť 5cm polystyrén na strop v každej miestnosti (pod strechou), a na polystyrén, polystyrénové kazety.
Moja otázka znie:
Má polystyrén nejaké vyžarovanie ,alebo má nežiadúci vplyv na zdravie človeka?
Ešte pripomínam že na polystyrén nepôjde ani kléber sieťka a ani omietka.
Ď.

Ak aj niečo o tom nájdeš určite to bude v zmysle že zdraviu to neškodí. Názor si urob sám. To isté tvrdili keď aplikovali postrek DDT na milióny hektárov, keď na každú blbosť predpisovali antibiotiká, ... Nechcel by som bývať v dome kde sa neustále uvoľňuje "niečo" z plastu. Netreba ti žiadnu výzkumnú prácu. Dotkni sa dosky nového polystyrénu, aká je jeho pružnosť, aký je na pohmat, a dotkni sa polystyrénu starého 3-4 roky. Je iný, už nie je tak pružný a akoby zdrsnie. Niečo sa z neho uvoľnilo a je iný. A to si sa ešte nespýtal čo ešte mení v svojom okolí. polystyrén a vôbec všetky plasty zásadným spôsobom menia elektrický náboj. Prostredie ktoré má mať prirodzene prebytok záporných ionov sa zmení a zrazu je tam výrazne viac ionov kladných. To môže vyvolať pocit chronickej únavy, dušnosti, u niekoho nespavosť, bolesti hlavy. Samozrejme citlivosť je značne individuálna. Podľa môjho názoru polystyrén do interiéru nikdy, je to hnus.

Můj názor je takový , že odpar polystyrénu nebude větší než odpar různýho sajrajtu ze skříní , kuchyňské linky a ostatních domácích předmětů . Jinak nyní se chystám zateplovat polystyrénem šikmý strop na půdu a chci dát na polystyrén "perlinku" síťovinu s lepidlem (jako na fasádu) a to celý normálně natřít barvou na zeď , a uvidí se .

Organická chemie není sice mou silnou stránkou, ale polystyrenu bych v interiéru moc nedůvěřoval. Novější je sice už snad stabilizovaný (fasádní určitě) ale přesto si myslím že vlivem teploty dochází k jeho depolymerizaci a sublimaci.
Nic dobrého k dýchání to asi nebude.

Je to len a len na teplo.Sused má presne takú strechu ako ja, múry a okná tiež (plastové).Spoločne sme spravili na jeho stropy (pod strechou)palubovku s 5cm presahom.Tam sme pozasúvali 5 cm polystyren.Takže má polystyrén krytý palubovkou.Ja chcem urobiť to isté ale bez palubovky.Chcem na polystyrén nalepiť polystyrénové okrasné kazety .Tiež sú z polystyrénu.Sused to má 3roky.V každej miestnosti sa mu zvýšila teplota o 3-4 stupne.Pri stále rovnakom vykurovaní.Takže najväščí chlad ide zo strechy a nie z múrov.
To pre mňa znamená že keď mám ráno pri vstávaní 17-18 stupňov, tak po takomto zateplení budem mať 21stupňov.A to je v zime citelný rozdiel ktorý mi vyhovuje a nebudem kvôli tomu robiť krov a novú strechu.
Sused je spokojný.
Preto chcem vedieť ako je to s polystyrénom.Nechce sa mi totiž do tej palubovky.Asi tak.

Flapy, dělejte co uznáte za vhodné, ale
polystyren je neškodný. To že tu někdo psal, že si šáhnul na nový a na stará polyš značí o neznalosti polystyrenu. Není polyš jako polyš.
Pokud chcete zateplit strop tak 5 cm je hrozně málo a zevnitř je to velice nebezpečné, jak již zde napsal Jabraka. Nikoliv z důvodu akumulace ale z poškození konstrukce domu. To je ale na nekolik stránek. To že soused má o několik stůpňu tepleji je ale neprůkazné srovnání. Kolik kilovat energie spotřeboval. samozřejmě že s izolací se zlepší podmínky bydlení, ale tak jak jste to popsal to nefunguje.
Koukněte do odborné literatury a pochopíte.

Omlouvám se že se přiživím, ale zajímalo by mne to poškození konstrukce. Asi to bude složité vysvětlit v kostce, nicméně mám domněnku: tím, že se konstrukce zaizoluje zevnitř, přestane se prohřívat, postupně natáhne vlhkost a v zimě ji mráz naruší (edit: protože zeď promrzá, není totiž ohřívána zevnitř). Je to tak? Soused má neobývaný dům plný akvárií, vysoká vlhkost, před lety zateplil zevnitř a dům trpí hrozným způsobem. Stěny provlhlé, omítka opadává, čekám kdy se začnou rozpadat i cihly.

Vraťme se k původnímu dotazu.Každý materiál obsahuje stopy po technologii,kterou byl vyroben.I polystyren,který je vyroben pěněním polymeru za horka do formy.Po vypěnění samozřejmě zůstanou v dutinách zbytky nadouvadla,které jsou neškodné.Jde o některé plyny-dusík,či propan.K depolymeraci až na styren nemůže dojít.Použití v interiéru jako tepelná izolace se nedoporučuje kvůli posunutí rosného bodu dovnitř zdiva,tudíž i vlhnutí a dalším negativním projevů,.které zde kolegové už sdělili.Dekorační vlstnosti kazet mohu jen doporučit.
JABRAKA

Ano,tepelný odpor 5,2,Samozřejmě v laboratoři,s absolutně suchým materiálem.Protože ta celuloza jen z vlhkého vzduchu klidně pojme až 5% vlhkosti,výsledek bude mnohem horší.Jinak bych proti tomu nebyl.A ve stropě ještě vznětlivost?V porovnání se samozhášivým polystyrenem nesrovnatelná.
JABRAKA