Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadrokartonove stropy v podkrovi

Hezky den,

rad bych se zeptal ohledne sadrokartonovych praci. Jedna se o novy rodinny domek, kde je jedna mistnost podkrovni. Strop a sikminy teto mistnosti bych chtel oblozit sadrokartonem. Je mi jasne, ze nemohu sroubovat sadrokarton rovnou ze spodu na krovy. Otazka ale je, jak se toto spravne resi. Jaky typ kovoveho profilu nebo jinych dilcu mam pouzit? Hledam proste "neco" co prisroubuji ke krovum a k drevenym castem strechy A na to "neco" pak prisroubuji sadrokarton.

Izolace tepelna i parotesna je mi snad celkem jasna...

Diky

Už jenom proto, že ty krovy určitě nemáš na milimetr stejné. Možná ani na centimetr stejné. Takže našroubováním na krovy jen zkopíruješ křivost krovů.

Kdežto vytvořením rastru z profilů připravíš dokonalou rovinu, máš možnost různě popustit výšku profilu.

Takže konečná SDK plocha bude rovná. A také nezapomínej, že dřevěné krovy stále pracují a veškeré tyto pohyby by se přenášely přímo na SDK a ten by popraskal, resp. spáry mezi deskami. Ten profilový rastr trochu toto pnutí zmírní a k praskání nemusí dojít.