Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Srovnání zdi

Zdravím a předem se omlouvám za pro mnohé hloupý dotaz.
Škrabala jsem plastickou omítku na betonové zdi, ale podařilo se mi na několika místech sundat i mnohaletý štuk, někde ale zůstal.
Zároveň se při škrabání objevila nerovnost stěny. Opadalo předchozí vyrovnání. Jde o to, že k betonovému jádru (koupelna záchod) je naplesknutá zeď, jakoby pokračuje, ale rozdíl je asi 1 cm. Vypadá to naprosto strašně.
Koupila jsem keraštuk, ale stěnu před nanesením musím nějak srovnat, ale ČÍM a JAK???
Vadí, že budu nanášet nový štuk přes starý? Když se mi nepodařilo všude ho sundat? že bych ty rozdíli překryla čím mi poradíte a pak celý přeštukovala?
Rady ať to nechám profesionálům neposílejte, ráda zkouším dělat věci sama. Mám z toho krásný pocit z odvedené práce, ale s tímto nemám zkušenosti.
Díky Tyte

Dovolím si nesouhlasit. Stavební lepidlo je dobrá věc, má ale vadu-při tvrdnutí se propadá a navíc tvrdne pomalu (při venkovních omítkách se natahují milimetry, ne centimetry, tam jde tvrdnutí rychle), pokud se udělá centimetrová vrstva. Takže když už, počkat až pořádně vytvrdne a nerovnost přetáhnout znovu.
Osobně bych to otloukl a nahodil celé znovu, omítka bude komplet nová a možná to bude ve finále i méně pracné a tudíž i levnější.

Strejdo,to smrštění není až tak velké,lepidlo tuhne vázáním vody,ne vysycháním.Zatvrdnutí u silnější vrstvy je asi 3 hodiny,takže se dá nanášet finálka.Dělám to v panelových bytech běžně,stěna je jako sádrokarton.Rozhodně otloukat všechnu omítku je zrůdnost.Nehledě na rámus a spoustu prachu.
JABRAKA

Pokud mi bude někdo tvrdit, že lepidlo je vytvrzené po 3 hodinách, a navíc ještě centimetrová vrstva, dovolím si říct že je to přímo...není pravda ]:)
Nanášení finálky po tak krátké době jde proti technickým listům výrobců lepidla i finálky. Dovolím si namátkou citovat z tech. listu lepidla Baukleber 570 Premium:

Po aplikaci Baukleber 570 Premium
nechat vytvrdnout, obecně platí: 1 mm tloušky = 1 den schnutí.

Zdroj: http://www.stavospol.cz/underwood/download/files/B aukleber_570_Premium_-_01.pdf

Zrůdnost je naplácat na zeď centimetr lepidla a za 3 hodiny to přetáhnout finální stěrkou. Že řemeslníci dělají spoustu nesprávných věcí-nedodržují technologické časy, jenom proto aby mohli jít rychle na další kšeft, je bohužel běžné, stát si za tím a vydávat to za správné je ale trochu pošetilé. K posouzení přenechám velectěnému P.T. publiku.
Za smršťováním si stojím také, centimetrová vrstva běžného lepidla se propadne po vytvrzení o cca 1-2 mm.