Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Favorit špatně startuje

Poraďte čím to je, že dlouho trvá než Favoit naskočí a někdy se dokonce stane, že ačkoliv vše se zdá v pohodě najednou vůbec nenaskočí a musí se roztlačit. Cívkou ani startérem to není. Co by to mohlo být jiného?

Příčin může být moc.Vadné,či staré zapalovací svíčky,staré, uhlíkaté zapal.kabely,palec,víčko rozdělovače,tyristorové zapalovámí.
Zanesené sítko u odkalovače benzinu,nebo nějaká drobnost v karburátoru.jak říkám,příčin může být spousta.

Hele a roztočí se to vůbeC? to nepíšeš. Rozsviť a zastartuj a pozoruj světlo co udělá. pokud pohasne nepatrně, je základí elektroinstalace OK: Pokud pohasnou hodně, tak bych začal hledat zarezlé připojení na kostru, uvažovat o blbé baterce, ale to až v druhém sledu.

No jasně že se to třeba na desátý pokus roztočí. Svítí přitom občas kontolka s tím vykřičníkem. Kontrolka mazání a baterie po chvilce zhasne. Ono by to jako chtělo nastartovat, ale stane se zatím tak až na několik pokusů. Vyjedu a jezdím, zastavím a vypnu motor a několikrát bez problému na poprvé nastartuji, ale pak se zničeho nic stane, že otočím klíčkem a je mrtvo a musí se roztalčit.Teď jsem to na 14 dnů odstavil , předtím dobyl baterii, tak to zkusím s těma světly. A to že to teď stojí, to na to vliv asi nemá, že?

startér má v sobě elektromagnet a spínací výkonový kontakt. Ovládáno ze skříňky....taky má uhlíky..může to klidně dělat startér..když se to ani nehne. Měřák a změřit na startéru jestli dostane napětí pro startování. nebo si tam připoj žárovku a uvidíš zda se to rožne...takový jednoduchosti snad neteba radit. Nebo jo???

Jestli se ani neroztočí startér, hledal bych závadu v elektrice. Může být vadný i nějaký relé.
Já jsem měl ve starým Golfu vadný relé od palivovýho čerpadla. Destička plošného spoje s elektronikou uvnitř té relátkové krabičky byla nalomená, takže to mělo blbej kontakt. Dlouhou dobu to jelo a někdy z ničeho nic se za jízdy vypnulo palivové čerpadlo, někdy jsem kvůli tomu nemohl nastartovat. Když jsem tím relé pokroutil, tak se někdy chytlo. Stačilo relé rozdělat a přepájet plošný spoj. Takže i v tom Favoritu bych začal u relé.

Dobrý večer,jestli se nic neroztočí,tak to vypadá,že máte krátké uhliky na budicim vinutí ve startéru,někdy stačí startér poklepat,dosednou a startuje to,nebo jak píšete,roztlačíte,uhliky se otřesama motoru vrátí na sběrnici a pak to zase jde.Nepíšete,jestli aspoň slyšíte cvakat na startéru stykač,potom by mohla být závada v napálených kontaktek v něm.

dělejte jak uznáte za vhodné, třeby vyměňte membránu v čerpadle. Ale já měl (asi) stejný problém, vyměnil jsem starter za jiný starší. mesíc bylo vše OK. Ale pak zase, přitom stačilo do auta drknout, na roztlačení stačilo 1,5 meru a auto chytlo. Dal jsem další starter, a od té doby manželka nemusí utíkat za autem a držet se zadní kapoty.
:-):))

Když to mrtvo, tzn, že nic necvakne a neroztočí se nastane jen ojediněle. Když chci startovat, tak to má snahu naskočit, ale stane se tak až třeba na desátý pokus. Bohužel si to nedovedu opravovat sám, nepomohl by někdo?

Pepo,jedna závada může také dost šoféra potrápit.Špatný kontakt kabelů s kostrou vozidla.U většiny automobilů je řešeno kostření motorového agregátu měďeným lankem,které přemosťuje motorový blok přes pružné gumové uložení(silentbloky)na karoserii.Tam kde je tento spoj přišroubován,dochází často k oxidaci a je potřeba toto místo očistit a dotáhnout.Stejně tak všechny kabely na baterii.
JABRAKA

bude v háji bimetalová pružina na sytiči proto to nemůžeš nastartovat. Když k tomu přijdeš tak prudce šlápni na plyn. pedál, ale nedrž ho, potom bez plynu startuj. Taky může být špatně seřízena klapka, t. zn., že se sytič nezapojí a na chudou směs ani náhodou. Jinak to můžeš zjistit taky tím, že povolíš na vzduch. filtru víko 4ks M6 a podívej se jestli je klapka na difuzoru zavřená, Když se motor ohřeje tak se ti otevře (klapka je čtyřhraná)