Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Favorit špatně startuje

Poraďte čím to je, že dlouho trvá než Favoit naskočí a někdy se dokonce stane, že ačkoliv vše se zdá v pohodě najednou vůbec nenaskočí a musí se roztlačit. Cívkou ani startérem to není. Co by to mohlo být jiného?

Pepo,jedna závada může také dost šoféra potrápit.Špatný kontakt kabelů s kostrou vozidla.U většiny automobilů je řešeno kostření motorového agregátu měďeným lankem,které přemosťuje motorový blok přes pružné gumové uložení(silentbloky)na karoserii.Tam kde je tento spoj přišroubován,dochází často k oxidaci a je potřeba toto místo očistit a dotáhnout.Stejně tak všechny kabely na baterii.
JABRAKA

bude v háji bimetalová pružina na sytiči proto to nemůžeš nastartovat. Když k tomu přijdeš tak prudce šlápni na plyn. pedál, ale nedrž ho, potom bez plynu startuj. Taky může být špatně seřízena klapka, t. zn., že se sytič nezapojí a na chudou směs ani náhodou. Jinak to můžeš zjistit taky tím, že povolíš na vzduch. filtru víko 4ks M6 a podívej se jestli je klapka na difuzoru zavřená, Když se motor ohřeje tak se ti otevře (klapka je čtyřhraná)