Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flexibilní lepidlo na dlažbu

Zdravím,

pročítal jsem tuto poradnu a někde jsem nalezl, že maximální výška flexibilního lepidla pod dlažbu je 5 mm. Mně to vzchází někdě až 9 mm. Mám plochu 2,5 x 2 metry. Bude to velký problém, nebo mám zkusit vyrovnání nivelačkou o 1/2 cm, abych se dostal na tu papírovou hodnotu? Máte nějaká doporučení?

Předem moc děkuji.

Dobrý den,je to nesmysl,devět milimetrů pohoda,lepil jsem flexibilkou novou dlažbu na starou křivou a místy téměř dva centimetry lepidla a vše OK.Starší podklad je lepší napenetrovat,kvalitněji lepidlo drží.

obrý den

Já kdybych to dělal tak bych asi uděla penetraci,1x natáhnout lepidlo nechat zavadnout a pak druhou vrstvu přímo již na pokladaní dlaž.Nevím zda použít zrovna flexi.Mám takoví dojem že to flexi leiplo zůstavá trochu měkčí a pracuje,nezatvrden jako normální lepidlo.Mohlo by se stát že při té vrstvě vám můžou praskat spáry....Ale nevím nejsem odvborník

Z úvodního dotazu je jasné, že chcete dláždit sám. Celou plochu si určitě nejprve vyrovnejte nivelačkou a až pak dlážděte. Zkušený obkladač by tak malou plochu možná zadláždil s vyrovnáním lepidlem, ale není to zase tak jednoduché udržet při tom rovinu a nepřejte si ho při tom slyšet. Takže penetraci, stěrku, dlažbu. Lepidlo se aplikuje na dlažbu zubatou stěrkou se zubem 8, 10 a 12mm. Zuby 6mm se používají na obkady. Protože se stěrka vede po podkladu pod úhlem, nezanechá lepidlo v plné výšce zubu. Takže osmičkou uděláte pod dlažbu cca 6 mm vysoké lože z lepidla, které uložením dlaždice stlačíte řekněme na 4-5 mm konečné výšky. A pokud nebudete dlážtit venku, v koupelně, nebo na podlahovém vytápění, není nutné použít flexi lepidlo.

Ono to flexi lepidlo sice drží na všem velmi mohutně, obzvlášť na montérkách, na rukách, na psech a kočkách. Ale tloušťkou ztrácí na pevnosti a když tam bude 2x tolik lepidla, tak hrozí vykloktání dlaždic. Záleží, jestli je to jen nějaká ďoura, nebo velká plocha. Na díře to vadit nebude.

Pak doporučuji nivelačku, viz příspěvek zkušeného Špiona. Ono výrobce ví, proč doporučuje udanou tloušťku jako maximální. Protože těžko říci, kdy to rupne. Může to vydržet třeba deset let a pak začnou dlažky praskat. Je to lépe udělat hned a pořádně, než to pak někdy později pracně opravovat.

Zdravím, dával jsem obyč. mrazuvzorné lepidlo a drží to pěkně. Akorát mám problém
co mám dělat mám starej beton na balkoně cca. 15 let a je nerovnej.Jestly by stačilo
očistit a použít mrazuvzdornou nivelačku a pak natáhnout dlažbu. kamarád použil místo
dlažby barvu na bazény a dobře to drží, a dobře to vypadá. prosím poraďte děkuji