Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem střešní okna

Potřebuji vědět jak usadit střešní okno do střechy a jak je to s rozměrama střeš. oken jestli musím měřit a pak kupovat určitý rozměr

Doporučuji plastové střešní okno...asi před 15 léty jsem si koupil okna-ůdajně náhražka VELUXU a za ty roky mě pěkně začali plesnivět a byli už shnilé...letos jsem koupil ty samé ale celoplastové a zatím jsou bomba....

Pravda - rosný bod je svinstvo. Ze své praxe Vám mohu říct, že kondenzátu jde buď předcházet, nebo si na něj zvyknout.

Příčiny kondenzátu:
1.nevhodně zvolen materiál okna (dřevo)
2. špatné doteplení rámů a okolí napojení na střešní izolaci
3.špatný tvar ostění + nedoteplení detailů za ostěním
4.absence zdroje teplého vzduchu (topení) pod oknem
5.správné větrání.

Jakmile jedno z těchto pravidel je porušeno je s oknem ámen ... v horším případě může okno "odejít" během 2-3 let.
Východisko?
1.Bezúdržbový materiál okna (nejlépe plastový profil)
2.zateplený rám (čím výš tím lépe)
3.montáž odbornou firmou jak u okna, tak i ostění (převážně sádrokarton)
4.dodržet zásady správného osazení
5.radiátor
6. větrat, větrat a větrat