Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem střešní okna

Potřebuji vědět jak usadit střešní okno do střechy a jak je to s rozměrama střeš. oken jestli musím měřit a pak kupovat určitý rozměr

U každého střešního okna je přiložen podrobný montážní návod, včetně vyobrazení, takže ho dokáže namontovat v podstatě kdokoli, kdo je alespoň trochu technicky zručný. Samotné osazení okna k rovině střešního pláště je odvislé od použité stešní krytiny. Jinak u tašky bobrovky, jinak u vlnité tašky, jinak u šindele atd... Pro určení rozměru je důležitá šířka, aby se vám okno vešlo mezi krokve, výšku můžete volit dle libosti. Pro podrobnější informace se můžete podívat např. na stránky www.velux.cz

Není okno jako okno. Prodejce by měl poučit zákazníka jak okno správně namontovat. navíc je v krabici i obrázkový postup. Největší problém je výběr toho správného okna. Páč každý výrobce má to nejlepší, ale žádný neřekne v čem je jeho horší, nežli konkurence. Třeba jak vysoko bude "koukat" okno nad střechou? Tam je pak množství tepelných mostů. Utěsnění parotěsnou fólii je rovněž probléma zateplení, to se musí umět. jako každá práce. Pokud jste manuelně zručný, pusťte se do díla.

Doporučuji plastové střešní okno...asi před 15 léty jsem si koupil okna-ůdajně náhražka VELUXU a za ty roky mě pěkně začali plesnivět a byli už shnilé...letos jsem koupil ty samé ale celoplastové a zatím jsou bomba....

Pravda - rosný bod je svinstvo. Ze své praxe Vám mohu říct, že kondenzátu jde buď předcházet, nebo si na něj zvyknout.

Příčiny kondenzátu:
1.nevhodně zvolen materiál okna (dřevo)
2. špatné doteplení rámů a okolí napojení na střešní izolaci
3.špatný tvar ostění + nedoteplení detailů za ostěním
4.absence zdroje teplého vzduchu (topení) pod oknem
5.správné větrání.

Jakmile jedno z těchto pravidel je porušeno je s oknem ámen ... v horším případě může okno "odejít" během 2-3 let.
Východisko?
1.Bezúdržbový materiál okna (nejlépe plastový profil)
2.zateplený rám (čím výš tím lépe)
3.montáž odbornou firmou jak u okna, tak i ostění (převážně sádrokarton)
4.dodržet zásady správného osazení
5.radiátor
6. větrat, větrat a větrat