Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava výfuku

Zdravím mám dotaz.Koupil jsem si ten set na opravu výfuku,ale po cca 1 měsíci mě se to odchliplo.Poradíte mě prosím jak to opravit?Je něco podobného jako tekutý kov,ale na výfuky?Svařoval jste ho už někdo?Mám dírky na prostředním dílu.Díky

Jediná rozumná oprava výfuku je výměna dílu za čerstvý. Vše ostatní je jen na chvíli a je otázkou, jestli prodloužení životnosti se za cenu růzých lepidel a bandáží vyplatí - je to jen na chvíli. Svařoval jsem výfuk několikrát, když mě kamarádi udrněli. Prakticky to jde jen autogenem - elektrika je v prorezlých pleších hned "skrz". Před plamenem sice také zkorodovaný plech mizí, ale jde to při troše šikovnosti "zaplivat" svrchu. IMHO Jez. má význam vařit třeba ulomenou trubku. Též by se dalo korozí ztenčené plechy autogenem zazáplatovat, ale to již prakticky vyrábíme nový výfuk.

Určitě souhlasím s kolegy.Vyfuk,zalepený kompozitním epoxylepidlem sice půl roku nevykazuje díru,ale pak ta díra vypadne vedle.Je to jen odložení výměny.Když pak člověk jede na delší turistiku a ten výfuk odejde tam,vyjde nakonec výměna mnohem dráž,než doma.
JABRAKA

Žádný sajraty na rozpálenej výfuk nebudou fungovat. Nejlepší je koupit novej, nebo to lze zavařit, ale to je jen dočasné řešení. Já jsem výfuk z mýho auta dal zavařit mýmu tatovi, jde to i elektrikou, ale chce to šikovnýho svářeče. Za pomoci malých plechových plátků se dají díry překrýt, záleží taky na rozsahu díry a na celkovým stavu výfuku. V nejbližší době se chystám koupit novej, zavaření bylo jen řešení na zimu (a zrovna jsem počítal každou korunu).

Nejlepší opravu výfuku na žihadle Škoda 105 jsem prováděl za studentských let. Nemaje litr na nový, omotal jsem děravý kus silným alobalem a omotal hustě drátem. Vydrželo to asi rok (do technické). Ach ta 105-ka, budiž ji země lehká...