Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlaha v koupelně

Prosím o radu. Podlaha v koupelně na chalupě nemá pod betonem,který je asi 2 roky starý, polystyrén.A je tam od země chladno i když je tam ústřední topení.Ctěli bychom položit podlahu.Buď dlažbu nebo plovoucí podlahu.Ale problém je v tom,že jsou stropy vysoké asi 2m a kdybychom chtěli beton vykopat adát podlahové topení asi by to bylo moc vysoké a pod beton jít taky moc nemůžeme, protože jsou nízké základy. Existuje nějaké řešení, aby tam bylo od země teplo? Dík

2 m vysoký strop je hodně nízký.Určitě bych doporučil podlahu vybourat aspoň 40 cm.Na dno položit hydroizolační noppovou folii a napojit ji i kolem zdí.Na ni minimální vrstvu betonu na srovnání a 20 cm podlahového EPS.Pak je možno pokračovat mokrou technologií,to je beton asi 7 cm s armaturou kari sítí stačí asi 5 mm drát.Na něj po důkladném zatvrdnutí polystyrenové tvarovky pro podlahové topení a anhydritovou zálivku a nakonec lepidlo a dlažbu.
Osobně bych dal přednost od polystyrenu suché technologii RIGIPS položením desek Rigiduru,Viz Google.