Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktery SET TOP BOX

Za 14 dni skonci v Praze analog a co dal?
1) Ktery set top box s moznosti nahravani byste brali?
2) Mate nekdo zkusenosti s kvalitou nahravky set top boxem, je kvalita srovnatelna s DVD rekorderem?
3) Libi se mi DI-WAY T-2300, mate ho nekdo doma, muzete doporucit?

Nezlobte se, ale já nevím o jakém článku na digizone to mluvíte.

Dotaz tazatele zněl, kdo má tento STB doma a jaké jsou zkušenosti.
To už na digizone není. Je to jen jeden pokus,s řadou chybějících podstatných informací - viz komentáře čtenářů k článku na digizone.

A kde jste četl o nízké kvalitě obrazu? Mimo stížnosti autora, že na krabici je málo konektorů (ach jo), tam čtu ke kvalitě obrazu jediné: Obraz přes HDMI rozhraní byl ostrý a kvalitní..
Nemyslíte doufám špatné podání bílé u jednoho pořadu na jednom programu?

Půl roku mám u TV na chatě model di-way 2101 a obraz nemá žádnou chybu.

Taky mě di-way 2300 zaujal. Je tu tedy někdo, kdo s ním má dobré či špatné zkušenosti? STB je to poměrně nový a moc komentářů jsem k němu nenašel.

http://www.datart.cz/katalog/Prijimac-DVB-T-OPTEX- ORT-8840-T.html
Já jsem si pořídil tento kousek.
Pár postřehů:
- nahrává na USB flashdisk, nebo HDD.
- kvalita nahrávání je výborná, ale zabírá to dost místa, zhruba 10MB/min
- přehrává i DivX, stačí zastrčit flashdisk s filmem a vybrat v menu. Titulky jsem zatím nezkoušel.
- občas zamrzne, je nutné ho vytáhnout ze zásuvky, což mě docela sere.
- už dvakrát se stalo, že na některém kanálu přestal fungovat zvuk. Bylo nutné znovu naladit programy (otázka minuty).

Takže je to rozporuplný přijímač - na jedné straně nahrávání/přehrávání a na druhé straně asi odfláknutej firmware.

A k cemu kupovat drahej DVD recorder, pokud mnohem levnejsi SET TOP BOX nahraje v prijatelne kvalite. Proc porizovat novou telku, kdyz SET TOP BOX stoji desetinu ceny nove televize a ta stara mi vyhovuje. Nepatrim mezi lidi kteri si muzou dovolit rozhazovat prachy za nesmysly jen kvuli tomu, aby pani podvodnikatele meli vyssi zisky.

Příteli, otázka byla jasně daná - chce settopbox a ne "nějaké řešení, když už vypnou analog".
A kdybys četl i příspěvky ostatních, třeba právě ten můj, tak bys zjistil, že nahrávací STB stojí okolo 1300Kč, k tomu si za pár korun koupí 8BG flashku a má to všechno za dva tisíce.

Ano, je to tak jak pise Prasak. Nahravaci Set Top Box stoji 13 stovek a externich USB HDD mam uz davno nekolik, cili jeden z nich vyuziju na tohle (nemusim vydavat penizky) a az se nekdy v daleke budoucnosti trosku financne zmatorim, tak zahyrim a koupim si DVD recorder za 8 litru (indove stavaly i 20cku).

Po dalším týdenním provozu onoho výše zmíněného Optexu můžu říct, že to není tak hrozný, jak se zpočátku zdálo. Zvuk už ani jednou nevypadnul a zatím taky nezamrznul. Mám ho však relativně krátce.
Co se týká nahrávání - tak to nahrává v MPEG2, což je logický, když i vysílání je stejný. Jen to dekóduje ze signálu a nahrne do USB. Nahrávám na flashdisk reklamy, kolega je má pro malou dcerku, je to jedinej program, u kterýho holka dlouho vydrží sedět v klidu :-)