Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na rozpraskanou a netěsnou obezdívku komínu ?

Obezdívka je dělaná z nějakých bílých cihel a na to jsou přilepené červené lícovky, které už odpadávají. Bílé cihly už se taky drolí. Komínama už začíná při velkém dešti zatékat do baráku. Dočasně jsem to vyřešil obalením igelitem, ale chci to udělat pořádně.
Stačí to normálně omíntout, nebo je lepší to napatlat nějakou hydroizolací, nebo snad zacementovat ? Prý se to i nějak zpěvňuje perlinkou ...

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Toto sa sice netyka priamo riesenia tohoto problemu, ale uvediem to tu kedze je to taka skusenost z…
poihu 03.04.2009 22:14
poihu
A este by som dodal ze dymovod kominu je urobeny z glazovanych kameninovych rur zalievanych postupne… nový
poihu 03.04.2009 22:24
poihu
Dotazem na několikero řemeslníků co se opravami komínů zabývají jsem zjistil, že všichni to dělají t… poslední
Riccardo 29.09.2009 12:39
Riccardo

Toto sa sice netyka priamo riesenia tohoto problemu, ale uvediem to tu kedze je to taka skusenost z praxe. Ja mozem kazdem doporucit na obmurovku (obezdivku) kominu pouzit len a jedine samotove tehly. Byvam v baraku cca 15 rokov starom s takto postavenym kominom zo samotovych tehiel a ten komin je za tie roky stale ako novy. Totizto samot je sam o sobe kyselinovzdorny a mrazuvzdorny, co sa prave velmi hodi na stavbu kominu. Naokolo bolo v tom case postavenych este kopu dalsich rodinnych barakov, ale len my jediny mame komin samotovy. Ostatny majitelia maju kominy postavene bud z bielych cementovych tehiel, alebo klasickych cervenych palenych. Ani jeden komin tu naokoli takto postaveny neni taky ze by nebol za tych 15 rokov poskodeny. Vsetky su opukane a scernane okrem toho nasho samotoveho. Uplne najhorsie su na tom tie kominy z bielych cementovych tehiel (to bola v tom case taka modna zalezitost, tak to ludia vsade pchali), niektore su na tom tak zle ze by snad mohli aj v dohladnej dobe padnut.

A este by som dodal ze dymovod kominu je urobeny z glazovanych kameninovych rur zalievanych postupne zbytkami malty co ostavali pocas stavby, a kamenina je tak isto kyselinovzdorna a mala by byt myslim aj mrazuvzdorna. Takze takyto komin je zvnutra i zvonku kyselino i mrazuvzdorny. Lepsi komin sa asi uz ani neda postavit.

Dotazem na několikero řemeslníků co se opravami komínů zabývají jsem zjistil, že všichni to dělají tak, že vyfrézují opadávající kusy malty a cihel, zalepí nejprve díry flexibilním lepidlem na dlažbu, do kterého vtlačí perlinku. To pak přetáhnou ještě další vrstvou lepidla a natřou fasádní barvou. Vršek se udělá buď s přesahem a drážkou vespod nebo se na okraj nalepí plechové pásy vhodně ohnuté.
Tak jsem to taky udělal ...
Udvidíme, jak dlouho to vydrží. POkud víc než 10 let, tak budu spokojen.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru