Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na rozpraskanou a netěsnou obezdívku komínu ?

Obezdívka je dělaná z nějakých bílých cihel a na to jsou přilepené červené lícovky, které už odpadávají. Bílé cihly už se taky drolí. Komínama už začíná při velkém dešti zatékat do baráku. Dočasně jsem to vyřešil obalením igelitem, ale chci to udělat pořádně.
Stačí to normálně omíntout, nebo je lepší to napatlat nějakou hydroizolací, nebo snad zacementovat ? Prý se to i nějak zpěvňuje perlinkou ...

Dotazem na několikero řemeslníků co se opravami komínů zabývají jsem zjistil, že všichni to dělají tak, že vyfrézují opadávající kusy malty a cihel, zalepí nejprve díry flexibilním lepidlem na dlažbu, do kterého vtlačí perlinku. To pak přetáhnou ještě další vrstvou lepidla a natřou fasádní barvou. Vršek se udělá buď s přesahem a drážkou vespod nebo se na okraj nalepí plechové pásy vhodně ohnuté.
Tak jsem to taky udělal ...
Udvidíme, jak dlouho to vydrží. POkud víc než 10 let, tak budu spokojen.