Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak protáhnout koaxiální kabel přes/okolo plastové okno

Zdar všem,
potřeboval bych z bytu na balkon protáhnout koaxiální kabel, ale nevím kudy.
Mám na balkon plastový okna a nevím, co to udělá, když to projedu vrtákem, nevím, jestli je uvnitř kování a v jakém rozsahu. Mohl bych to taky zadlabat do omítky, ale vzhledem k zateplení se mně tam nechce moc šťourat. Na fotkách jsem vyznačil místo předpokládaného "průtahu".
Díky za rady.

Diky za tema a informace, chtel jsem koupit Koaxiální průchodku PROFI ktera je jeste tenci nez ta bila levna, ale kdyz pisete ze to kolem plastoveho okna resp. balkonovych dveri jde vydlabat, tak to zkusim taky. Preci jen se mi nechce tam mit takovou obludnost navic kdyz se ty dvere na balkon oteviraji relativne casto.

Tak vcera jsem se do toho pustil a dira sla udelat opravdu lehce(15 min vcetne pripravy a mereni a to fakt kutil nejsem). Nesla me udelat rovne protoze zvenku tam byla vrstva omitky prekryvajici tak o 3 cm ram okna a dole zase ocelova krytka, ale pod uhlem jsem se trefil presne, takz dira byla trochu do tvaru V.
Pak jsem sice stravil asi hodinu a pul protahovanim koaxialu dirou pod uhlem, ale nakonec se podarilo. Musel jsem oholit kabel o buzirku a stineni a pak ten tenky drat omotal elektrikarskou izolacni paskou spolu s dratem co jsem si predtim protahl tou dirou. Pak jsem to rval zpet smerem do bytu a povedlo se.

Diky za tip, jsem rad ze tam nemam tu hnusnou pruchodku.

To Prasak:
pro DVB-T ani možná anténu nepotřebuješ(myslím venkovní).
Udělej si domácí,stačí 70 cm drátu 1,5 Cu a ten upevníš do konektoru samec a nastrčíš do konce prodlužovačky k anténě.V 95 % dnes už síla signálu v česku stačí.Nanejvýš s tím popojdi po světnici.
JABRAKA