Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polystyrenove dosky

Zdravim Zaujima ma ci je mozne zohnat polystyrenove play povedzme 3 mm ale ne ten penovy PS ale tuhy priehladny PS. A kde by som o nasiel ? Alebo nejaky iny maerial s nizkou cenou a s elektrickou pevnosou nad 40 kVmm-1. Diki.

PVC platne jsou i gramodesky(občas se vyrobila i poloprůhledná, ale to byl spíš takový úlet) pvc je linoleum na podlahu, z bezbarvého pvc jsou některé - ne všechny, krabičky(ty jenorázové) na potraviny jako saláty-rybí a pod.
Polystyren ve stavu tvrdém se snad jmenoval rázuvzdorný polystyren(odolný vůči nárazu) a dělaly se z toho starší - pro tebe už stará tranzistorová radia.
Jak je to s elektrickou odolností ví jen příroda.

index.php

pokial Ti ide iba o to,niečo zaizolovať polystyrénom v nenapenej forme,môžeš si zohnať klasický penový polystyrén v dostatočnom množstve,rozpustiť ho v acetone -vyrobiť z toho hustú kašu,tou zaliať alebo natrieť dotyčnú vec a nechať zaschnúť a budeš z toho mať "tuhú" polystyrénovú vrstvu.

nie HIPS ale HPS ako Hard Polystyrene (alebo Hardened Polystyrene), a inak pokial viem malo by sa to dat zohnat v nejakej firme co vyraba reklamne tabule a vyrezava rezacim plotrom rozne tvary a pismenka z lepiacej folie, tak ta tabula byva plastova a myslim ze je to vyrobene prave z tvrdeneho polystyrenu, ale neni to priehladne. ostatne tam v tom odkaze co dal paul sa pise mimo ine:

... pro různá použití v oblasti reklamy ...