
OSB + beton
Chtěl jsem se zeptat čím přilepit OSB desky na betonovou podlahu. Na podlaze byly původně parkety přilepené asfaltem, takže tam kde byl asfalt je podlaha rovná ale kde nebyl tam jsou nerovnosti, ale když se tam položí OSB deska je rovná, je třeba to nečím srovnat??? Díky
A proč lepit? Buď desky se zámkem jen na sucho polož na beton nebo je polož na rošt, který vyplň izolací (ale zvedne se ti podlaha).
A když koupím desky s perem/drážkou ty se k sobě nemusí lepit??? Takže myslíte mirelon na to položit desky a je to hotovo, je to správný postup?? Nemáte s tím někdo zkušenosti??
Když ty zámky promázneš lepidlem na dřevo, tak tomu určitě neuškodíš. Klidně bych to tak nechal, beton > miralon > desky.
A na to co? Plovoucí?
Jo na to přijde plovoucí, tak myslíte jen tak položit, dobře a jak jsem psal výš podlaha je nerovnoměrně pokrytá asfaltem po parketách snad na to desky pěkne sednout a nebude to dělat nějaké problémy
Pro sichr bych to podmáznul nějakou samonivelační stěrkou, minimálně aby se srovnaly ty nerovnosti… Desky potom už tlak chodících obyvatel roznesou do šířky, tak by se to prošlapat a zvlnit nemělo.
Na stavbách se mnoho let pokládá podlaha z OSB desek do nízkoexpanzní PU pěny. Tou samou pěnou se desky mohou lepit i k sobě. Nezapomeň u zdí nechat dilataci aspoň 10mm.
Nevím ovšem kolik % povrchu betonu je pokryto asfaltem, ale většinu bych se snažil odstranit. Beton nezapomeň napustit vhodnou penetrací.
Asfalt je na 90% procentech podlahy, takže ho odstraňovat nebudu, s dilatací počítám, ale nevím přesně co máte na mysli s tou penetrací??? Pod betonem je IPA.
Já nevím, že Tě to pořád baví, ptát se na jednu a tu samou věc pořád dokola..
Na podlahy je možno použít i Rigidur,sádrovláknitá deska.Je levnější jako OSB,velmi pevná a nehořlavá,V google dej heslo RIGIDUR
JABRAKA