Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB + beton

Chtěl jsem se zeptat čím přilepit OSB desky na betonovou podlahu. Na podlaze byly původně parkety přilepené asfaltem, takže tam kde byl asfalt je podlaha rovná ale kde nebyl tam jsou nerovnosti, ale když se tam položí OSB deska je rovná, je třeba to nečím srovnat??? Díky

Klidně bych vynechal i ten miralon, ten až pod plovoučku. Takto jsem to dělal taky. Beton byl v patře. Já debil před dvaceti lety, kdy to byla půda, kde se párkrát prošlo, ten beton nechal a neodtěžil (pod betonem prkna + trámy). Když se z toho udělal pokoj z velkým provozem, beton se lámal a dělal díry do lina, za což mi bylo spíláno. Tak jsem se naštval, volně na to položil OSB desky aby se tlaky lidí rozložil, slepil v drážkách Herkulesem a je pokoj. Podlaha jak víno už moc let. Akorát jsem zkrátil dole dveře, aby vůbec šly zavírat.

Na stavbách se mnoho let pokládá podlaha z OSB desek do nízkoexpanzní PU pěny. Tou samou pěnou se desky mohou lepit i k sobě. Nezapomeň u zdí nechat dilataci aspoň 10mm.
Nevím ovšem kolik % povrchu betonu je pokryto asfaltem, ale většinu bych se snažil odstranit. Beton nezapomeň napustit vhodnou penetrací.