

Jak vystrnadit myš z meziprostoru střechy ?
Poraďte prosím něco, jak dostat myš z prostoru mezi střechou a sádrokart. podhledem ?
Je tam krytina, difuzní folie,vzd. mezera, čedičová vata, parozábrana a sádroš. Nedá se to nikde rozebrat...
Vidím to na vylákání myší na přístupnější bojiště potravou. Záleží, jestli máte v dosahu domácí zvířectvo (kočku, psa atd.). Není-li zvířectvo k dispozici, doporučuji otrávené zrní nebo otrávenou návnadu - k dostání třeba v OBI. Lze-li půdou či jinudy spustit návnadu blíže k myšstvu, tím lépe.
Jestli-je přítomno domácí zvířectvo, není otrávená návnada vhodná, může být kočkám nebezpečné i zkonzumování zdechlé myši po otravě. Pak vylákat myši sýrem a podobně ke kočce na nechat slovit kočkou/psem.
Sirné knoty (na demižóny) jak navrhuje někdo výše nedoporučuji používat v obytných místnostech, protože kysličník siřičitý, produkovaný tímto knotem je vražedný i pro lidstvo.
Já si dovolím nesouhlasit. Cokoliv otráveného je za této situace silně kontraproduktivní. Protože pokud to zafunguje tak, jak má, myš to sežere a zaleze zpátky do pelechu. Tam chcípne a kdo někdy cítil zkažené maso pochopí, co bude majitel domu několik následujících dnů dělat. Ano, větrat a rozbourávat strop, aby se toho chcíplýho tvora zbavil. Už jsem to jednou zažil....
Naopak doporučuji "humánní" pastičky - ideálně domečkové: www.driml-napajecky.cz
Já si dovolím poupravit. S lovem myšej mám veliké zkušenosti, neboť zvěř v bytě zevlující je přežraná a myši kočkám můžou lézt kolem frňáku, ty otevřou tak jedno oko a chrápou dál, darmožrouti. Otrávená myš (trávím na chatě, ne doma) zaleze zpět do pelechu. Potud souhlasím. Dále však chcíplá myš pokračuje tím, že velmi rychle vyschne a nesmrdí. Myší křížaly pak smetu a jako již nepotřebné vyhodím do popelnice. Myš není medvěd, ten než stačí vyschnout, velmi silně smrdí
.
S pastma souhlasím s jedinou výhradou. V popisu výše uvedené domečkové pasti tvrdí "Past na myši domečková - na jednu návnadu možno chytit několik živých myší". První myš obvykle sežere všechno a na další nezbyde. Leda by šli rovnou v průvodu. //Edit: I když vlastně mají pravdu. Píšou možno, ne že se tak někdy stane.
Návnada také může být taková, že ji nesežerou - jenom voní. Takže na 1 návnadu se dá chytit několik desítek myší. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/nara-lure-vanilka-1ks-netoxicka-navnada-na-hlodavce-mysi-krysy-p36497/

A jenom malý doplněk - lépe vysychají a nesmrdí myši, které sežerou jed.
Koupit a vypustit hada ..
Výborně! Konečně radikální řešení! Jen bych doplnil: Přivázat hada za ocas na špagát, aby šel po skončení lovu vytáhnout a použít jinde. Jen aby se tam nepřežral, neztloustl a dal se protáhnout původní vsunovacím otvorem.
Sem se málem posral smíchy, při představě tohohle úkonu...
jsem zoufala, prave resim stejny problem. Mys uz nam nad sadrokartonem smrdi 14 dni a je to snad cim dal intenzivnejsi. Jednou uz se nam to stala, vybourali jsme asi m3 sutin a nasli mys velikosti orechu. Podruhe uz bourat nebudeme. Zatim vetrame, ale je to strasny
To smrdí i přes sádroš?
Jestli tam nezdechlo něco většího. Potkan, pes, komeník,...
<joke>
Babička s dědou se loučí s tímto světem, děda povídá:
- Babičko, jen jedinkrát jsem ti byl nevěrný, ale to už je dávno...
Babička se praští do čela, běží na půdu, otevře skříň, ze skříně vypadne kostra...
</joke>
Jsme taky ve starším baráku a myši taky řešíme - ložnici máme obloženou sádrokartonem a myši slyším v noci za ním - lezou po těch rámech a slyším, jak ten sádroš žerou. Dali jsme za zeď jed, chvíli byl pokoj, ale jsou zpět a už mě nic nenapadá
. To, že po chcípnutí smrdí, je pravda, ale smrdí jen pár dní a je to pro nás přijatelnější, než živé myši, které smrdí po domě (četla jsem, že myš je inkontinentní, takže proto ten smrad všude
) Slyšela jsem, že když je za zdí skelná vata, že se na myš nachytá a myš se ukouše k smrti. Zní to dobře, ale kdoví, co je na tom pravdy... Asi nám nezbývá nic jinýho, než trávit a trávit...už jsem si k myším vypěstovala nenávist ![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Skelná vata myším nevadí . Spíše naopak , velmi rády si tam dělají hnízda . Já mám taky problém s myšima , koupil jsem ultrazvukový plašič , za tisíc korun od firmy která je vyrábí , pomohlo to na meziprostor pod střechou , ale nastěhovaly se do meziprostoru v podlaze mezi přízemím a podkrovým . Už taky nevím co mám dělat , mám i klasické pastičky i domečkovou past a nic . Můžu tam měnit návnady třeba každý den a nic se nechytne .
Zdravím, řeším stejný problém jako byl puvodní dotaz, ale vidím že se tady žádné konkrétní rady nedostalo. Mám kompletně novou střechu se všema foliema a nesmyslama. Silnou vrstvu izolační vaty, hliníkovou folii, další vata a sadroš.. Nasomrovali se mi tam myši a ne že jim vata nevadí ale přímo v ní si nadělali chodby a hnízda a myslím že teměř po celém podkroví. Přišel jsem na to jen díky tomu že v jedné místnosti nemám ještě sádroše a ty mrchy se prokousali dovnitř přes tu Al folii. Do pastí sem chytil asi dvě, otráveného zrní sežraly už asi pytel a je to čím dál horší. v noci běhají po sádroších a je to dost nepříjemné. A hlavně tím dost poničily funkci izolace. Ted chci vyzkoušek ještě tu el.plašičku a jestli to nepomuže tak fakt nevim?!
Dobrý den, odpuzovac jsem si pořídila cca kolem 500 Kč, chvilku klid, chvilku řádí a nyní je to už k nevydrzeni, jelikož je to intenzivnější, každý den, každou noc a jsem zoufalá a prečuchaná savem /chlor prý nesnáší, ale... Nevím, nic nefunguje. Podkrovní místnosti že sádrokartonu též...
Poriesili ste nieco s tou havedou, mam rovnaky problem. Pomohlo Savo?
AKo ste vyriesili ten problem s mysami nad sadrokartonom, mam presne takuto kostrukciu a neviem si s tym rady...
Dakujem.
Mi máme stejný problém. Je začátek ledna. Myši nám lezou do zateplovací vaty. Zřejmě mají i hlad.
Na půdu jsme rozmístili spoustu jedových kostek, které během jednoho dne zmyzeli. Další den jsme nachystali několik různých pastí s různou návnadou (opečený chleba, vlašské ořechy, jablíčka) první den se chytli 3 a druhý den 4 potvůrky. Pokračujeme v lovu.
Co se týče otravy, ve většině případu myši vylezou ze svých hnízd a chcípnou někde v prostoru. Z důvodu vnitřního krvácení se dusí a proto mají potřebu vylézt ven aby se nadechly.
Jednu myší křížalu jsme našli na sádroši nad ložnicí, je fakt, že cca 14 dní jsme cítili divný smrad. Ale určitě je lepší mít jednu, pár dní smrdící zdechlinu nad hlavou, než mít pořád prosáklé zateplení myší močí.
Mňa by velice zaujímalo, aký odkundes, akí zmrdi sa podpíšu pod meno zhotoviteľa takto dodrbenej stavby, do ktorej lezú po brizolite hlodavce, vrabce, kuny, lasice, bobry, sova-výr, pštros, hadi, slony s divokým dobytkom? To máte chalupy obrastené cugrunt brečťanmi, hroznom či inými popínavými rastlinami?
Existujú metalické sítka, oplechovanie hrán apod., ako zábrany pre zvery a tiež pre hmyz.
Proti votrelcom emzákom, mimoňom upelešení v podkroví nič nezmôžeme, lebo nedisponujeme "papršlekometmi" (paprskometmi lúčov X) patričnej kadencie ta-ta-ta-ta, resp. blik-blik-blik a niekedy aj rýchlejšie.
Dobrý den řešil jsem problém ohledně myší, které se mi dostali mezi strop a sádrokarton. Jelikož jsem si přečetl různé návody a rady nebyl jsem z toho stějně moc moudrý. Koupil jsem si tedy dle svého uvážení Odpuzovač-plašič Deramax-Profi – odpuzovač myší, krys, kun a ono to fakt zabralo, za dva dny jsem měl úplně klid. Mění to různé frekvence a tudíž si na to myši nezvyknou. Nechal jsem to 3 dny zapnuté a teď to pustím preventivně pouze jednou týdně a opravdu mám klid. Nepíšu to zde tady jako reklamu na výrobek,ale pouze doporučení co mé osobě konkrétně zabralo. Výhodou toho je, že to zabere až 500m2 a i když je to malé zařízení tak se to používá do hal atd. Cena byla 980Kč
Koupil jsem také , opravdu to pomohlo , přestěhovaly se z mezistropního prostoru do mezipodlahového prostoru . Takže jsem si nepomohl . Už si nevím rady .
Blahopřeji k přepuzení myší o kus dál a taky k otevření vlákna z roku 2009.
používáme odpuzovač Deramax-profi a údajně část toho signálu projde i přes sádrokarton problémy zatím ustaly ale máme to umístěné krátkou dobu tak doufám že to bude dobrý i dále
Ten jsme před 14ti dny koupili také na chatu, lítají nám myšky v neziprostoru v horním patře, kam se nedostaneme. První víkend pohoda a tento víkend děs běs, lítání jak zběsilé, škrábání, že jsem v noci nespala. Ale napadlo mě, v pátek jsme zadělávali díru, kterou do meziprostoru vykloval datel, tak si myslím, jestli se myši nedostaly po střeše a tou dírou do vnitř a v noci nehledaly cestu ven, proto ten brajgl. Tak nevím, myslela jsem, že ten plašič opravdu první víkend pomohl, teď zas pochybuji, ale myslím, že by to bylo s těma myšima možné. No nechali jsme ho tam zase zapnutý, tak uvidíme až dorazíme příště. No už jsem dost zoufalá, protože se na chatě nevyspat a poslouchat ty jejich zvuky je opravdu hodně nepříjemné.
Marný boj. Myš když si zamane, tak se dostane úplně všude, i škvírkou o které byste to nikdy neřekla. A když je jim ta dírka malá, tak se jednoduše prokoušou a zvětší si jí. Mě se na chalupě prokousaly do spíže i betonovými základy (je pravda, že tam mohly být nějaké bubliny, nebo řidší beton), ale dostaly se tam. Jedinou ochranou by asi bylo celou místnost kompletně oplechovat...
Lovil jsem v dílně před pár týdny již ověřenou pastičkou na sýr a byl jsem tak úspěšný,že je tam už pár dní mrtvo
To je u nedostupných prostor nepoužitelné. Ale ty pastičky jsou super.
Na podzim když se potvory stahují do kůlny a do baráku kdy jsem ji spatřil že mi vlezla otevřenými vraty do garáže tak už několik let dávám jed.Z krabic od mléka vyrábím útulné domečky kde mají klid a návnadu zbaští.Pravda je ta že to chvilku smrdí.Ale je to zatím nejjistější způsob jejich likvidace.Koukám staré vlákno.Možná že už myška sešla věkem.
Tvrdé gama záření. A ultrazvukem myš zaměřit.
Já jsem vyzkoušel asi snad všechno, abych se zbavil myší na půdě, ale vůbec nic bohužel nezabralo. Už jsem byl zoufalý, ale nakonec jsem se rozhodl pro zavolání odborníků. Švagr mi doporučil firmu na deratizace delisa .cz a já můžu tuto firmu doporučit dál. Myší mě zbavili perfektně.
Dobrý den, právě jsme řešili tento problém. Návnady do klasické dřevěné pastičky jsme vystřídali snad všechny. Od domácí klobásy, uzeného sýra přes špek atd... No nakonec v krátkém čase asi 2 dnů, se myška chytla, na doporučení kamarádky, na kaflandovou tatranku (lískooříškovou
)
Pokud byla rada myšlena původnímu tazateli, tak myš z roku 2009 už určitě neškodí.