Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Vidím to na vylákání myší na přístupnější bojiště potravou. Záleží, jestli máte v dosahu domácí zvíř…
Rce 08.02.2009 21:56
Rce
Já si dovolím nesouhlasit. Cokoliv otráveného je za této situace silně kontraproduktivní. Protože po…
Kurt 08.02.2009 22:31
Kurt
Já si dovolím poupravit. S lovem myšej mám veliké zkušenosti, neboť zvěř v bytě zevlující je přežran…
Rce 08.02.2009 23:08
Rce
Návnada také může být taková, že ji nesežerou - jenom voní. Takže na 1 návnadu se dá chytit několik… poslední
akaš 03.11.2020 11:29
akaš

Vidím to na vylákání myší na přístupnější bojiště potravou. Záleží, jestli máte v dosahu domácí zvířectvo (kočku, psa atd.). Není-li zvířectvo k dispozici, doporučuji otrávené zrní nebo otrávenou návnadu - k dostání třeba v OBI. Lze-li půdou či jinudy spustit návnadu blíže k myšstvu, tím lépe.
Jestli-je přítomno domácí zvířectvo, není otrávená návnada vhodná, může být kočkám nebezpečné i zkonzumování zdechlé myši po otravě. Pak vylákat myši sýrem a podobně ke kočce na nechat slovit kočkou/psem.

Sirné knoty (na demižóny) jak navrhuje někdo výše nedoporučuji používat v obytných místnostech, protože kysličník siřičitý, produkovaný tímto knotem je vražedný i pro lidstvo.

Já si dovolím nesouhlasit. Cokoliv otráveného je za této situace silně kontraproduktivní. Protože pokud to zafunguje tak, jak má, myš to sežere a zaleze zpátky do pelechu. Tam chcípne a kdo někdy cítil zkažené maso pochopí, co bude majitel domu několik následujících dnů dělat. Ano, větrat a rozbourávat strop, aby se toho chcíplýho tvora zbavil. Už jsem to jednou zažil....
Naopak doporučuji "humánní" pastičky - ideálně domečkové: www.driml-napajecky.cz

Já si dovolím poupravit. S lovem myšej mám veliké zkušenosti, neboť zvěř v bytě zevlující je přežraná a myši kočkám můžou lézt kolem frňáku, ty otevřou tak jedno oko a chrápou dál, darmožrouti. Otrávená myš (trávím na chatě, ne doma) zaleze zpět do pelechu. Potud souhlasím. Dále však chcíplá myš pokračuje tím, že velmi rychle vyschne a nesmrdí. Myší křížaly pak smetu a jako již nepotřebné vyhodím do popelnice. Myš není medvěd, ten než stačí vyschnout, velmi silně smrdí :)).

S pastma souhlasím s jedinou výhradou. V popisu výše uvedené domečkové pasti tvrdí "Past na myši domečková - na jednu návnadu možno chytit několik živých myší". První myš obvykle sežere všechno a na další nezbyde. Leda by šli rovnou v průvodu. //Edit: I když vlastně mají pravdu. Píšou možno, ne že se tak někdy stane.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru