Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní jezírko

Mám dotaz zda musím žádat o povolení na stavbu zahradního jezírka o velikosti zhruba 15 na 35 m a hluboké 2m.Není žádném přítoku,jen tam teče voda při jarním tání a za velkých dešťů.Dík

Provadel sem zemni prace do 300m^3, na ktere stavebni povoleni nepotrebuji, neb jsem byl plne presvedecen, ze nedojde k podstatnym zmenam odtokovych pomeru a proste se mi libila myslenka ze budu mit na zahradce takovej peknej malej val, to muze bejt kazdymu putna. A ejhle, vono se to mrcha zatopilo...

Par vhodne umistenych naditych obalek a nebude to problem. Jak myslis, ze stavi snobi svoje palace, jako pest na oko v okolni zastavbe a krajine, s obrovskymi pozemky, taktez nezapadajicimi do krajinneho razu ci rusici okolni ekosystemy?

PS: je mi ovsem z toho na bliti!

principiálně špatný postup:
Nejdříve vysadit stínící výsadbu
aý tak za 5 let vyroste a zhoustene, pak po kyblíčcích přemístit zeminu
Pak po jedné nebo dvou nanosit cihly nabo šutry
No a tak pomalu nenápadně měnit ráz krajiny.
a než to doděláš, máš dubovej hubertus a už si to neužiješ...
Pak si řekneš, že jsem se s tím dělal
Ale znáš to?
Po bitvě každej generálem...:-D:)):))

Tazatel se neozývá, tak si dovolím jednu technickou poznámku: bydlím v jistém okresním městě (bývalém, okresy již neexistují) a máme tu zbudován krytý plavecký bazén. Má rozměry 10x25m. Všichni tomu říkají bazén. Je tedy vhodné pojmenování pro díru v zemi o rozměrech 15x35m plnou vody opravdu "zahradní jezírko"?

Že se teda nepodíváte do stavebního zákona ? Cituji:

Stavby nevyžadující stavební povolení ani ohlášení, paragraf 103:
d) zásobníky, nádrže na vodu a bazény, nejde-li o vodní díla, opěrné zdi, oplocení, a to

1. zásobníky pro zkapalněné uhlovodíkové plyny do celkového objemu 5 m3 určené výhradně pro odběr plynné fáze;
2. zásobníky na vodu nebo jiné nehořlavé kapaliny do objemu 50 m3 a do výšky 3 m;
3. zásobníky na uskladnění zemědělských produktů, krmiv a hnojiv do objemu 50 m3 a do výšky 3 m mající doklad o shodě s technickými požadavky podle zvláštního právního předpisu39);
4. nádrže na vodu do 100 m3 obsahu ve vzdálenosti nejméně 50 m od budov s obytnými nebo pobytovými místnostmi, pokud nejde o vodní díla;
5. bazény do 40 m2 zastavěné plochy;
6. ploty do výšky 1,8 m, které nehraničí s veřejnými pozemními komunikacemi a veřejným prostranstvím1);
7. oplocení pozemků pro zemědělské a lesnické účely bez podezdívky;
8. opěrné zdi do výšky 1 m, které nehraničí s veřejně přístupnými pozemními komunikacemi a s veřejným prostranstvím,

Děkuju za rady-nějak se zařídím.Pozemek má asi 3/4 ha a je v jisté vesnici vedle obecního úřadu a starosta tak daleko nevidí.Myslím si že v tomto státě se dělají podstatně horší věci které nikdo neřeší.Takto tam mám půl roku močál a ten bych zhodnotil biosférickou stanici.