Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní jezírko

Mám dotaz zda musím žádat o povolení na stavbu zahradního jezírka o velikosti zhruba 15 na 35 m a hluboké 2m.Není žádném přítoku,jen tam teče voda při jarním tání a za velkých dešťů.Dík

Ježíšmarjá. Jestli tam teče někdy voda z venku a zase někam mizí, tak nemáš prakticky šanci získat jakékoliv povolení, leč musíš to udržovat ve stavu, aby se nemohla vytvořit povodeň. Musel bys oběhat tisíce organzací, ekology, vodohospodáře, spávy povodí, stavení úřady, povodňové komise, místního vodníka, potápěče, ornitology, zelený šílence atd atd. Raději to zasypej a říkej, že tady nikdy nic neteklo.

Provadel sem zemni prace do 300m^3, na ktere stavebni povoleni nepotrebuji, neb jsem byl plne presvedecen, ze nedojde k podstatnym zmenam odtokovych pomeru a proste se mi libila myslenka ze budu mit na zahradce takovej peknej malej val, to muze bejt kazdymu putna. A ejhle, vono se to mrcha zatopilo...

Par vhodne umistenych naditych obalek a nebude to problem. Jak myslis, ze stavi snobi svoje palace, jako pest na oko v okolni zastavbe a krajine, s obrovskymi pozemky, taktez nezapadajicimi do krajinneho razu ci rusici okolni ekosystemy?

PS: je mi ovsem z toho na bliti!

principiálně špatný postup:
Nejdříve vysadit stínící výsadbu
aý tak za 5 let vyroste a zhoustene, pak po kyblíčcích přemístit zeminu
Pak po jedné nebo dvou nanosit cihly nabo šutry
No a tak pomalu nenápadně měnit ráz krajiny.
a než to doděláš, máš dubovej hubertus a už si to neužiješ...
Pak si řekneš, že jsem se s tím dělal
Ale znáš to?
Po bitvě každej generálem...:-D:)):))

Tazatel se neozývá, tak si dovolím jednu technickou poznámku: bydlím v jistém okresním městě (bývalém, okresy již neexistují) a máme tu zbudován krytý plavecký bazén. Má rozměry 10x25m. Všichni tomu říkají bazén. Je tedy vhodné pojmenování pro díru v zemi o rozměrech 15x35m plnou vody opravdu "zahradní jezírko"?

Že se teda nepodíváte do stavebního zákona ? Cituji:

Stavby nevyžadující stavební povolení ani ohlášení, paragraf 103:
d) zásobníky, nádrže na vodu a bazény, nejde-li o vodní díla, opěrné zdi, oplocení, a to

1. zásobníky pro zkapalněné uhlovodíkové plyny do celkového objemu 5 m3 určené výhradně pro odběr plynné fáze;
2. zásobníky na vodu nebo jiné nehořlavé kapaliny do objemu 50 m3 a do výšky 3 m;
3. zásobníky na uskladnění zemědělských produktů, krmiv a hnojiv do objemu 50 m3 a do výšky 3 m mající doklad o shodě s technickými požadavky podle zvláštního právního předpisu39);
4. nádrže na vodu do 100 m3 obsahu ve vzdálenosti nejméně 50 m od budov s obytnými nebo pobytovými místnostmi, pokud nejde o vodní díla;
5. bazény do 40 m2 zastavěné plochy;
6. ploty do výšky 1,8 m, které nehraničí s veřejnými pozemními komunikacemi a veřejným prostranstvím1);
7. oplocení pozemků pro zemědělské a lesnické účely bez podezdívky;
8. opěrné zdi do výšky 1 m, které nehraničí s veřejně přístupnými pozemními komunikacemi a s veřejným prostranstvím,

Děkuju za rady-nějak se zařídím.Pozemek má asi 3/4 ha a je v jisté vesnici vedle obecního úřadu a starosta tak daleko nevidí.Myslím si že v tomto státě se dělají podstatně horší věci které nikdo neřeší.Takto tam mám půl roku močál a ten bych zhodnotil biosférickou stanici.