Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čidlo pro spouštění čerpadla a teploměr

Zdravím všechny, mohli by jste mi prosím poradit jaké čidlo použít pro spínání čerpadla které honí vodu od kotle k radiátorům? Tuhle informaci nějak nemůžu nikde zachytit a topit jenom s ručním spínáním bude po připojení bojleru vcelku o ničem. A ještě jestli se dá sehnat nějaký teploměr který bych mohl natáhnou tak aby čidlo bylo u kotle a ukazatel až na patře, at nemusím pořád chodit kontrolovat do kotelny. Předem dík za informace a zkušenosti.

Hodil by se spínací rtuťový teploměr . který bude vlastně vypínat. v klidu bde stylač be proudu ale čerpadlo pojede přes rozpínací kontakty. Když dosáhneš teploty, sepne teploměr a stykaš sepně, tím se rozpojí kontakty přes které až doposud jelo čerpadlo.
Nebo teploměr z boileru, ale ten není pod 20st.
Nebo průmyslový bimetal teploměr s budákem a nastavitelným kontaktem

Jako spínač používáme ... model TH 143...

Přesně takhle jsem to řešil u tchýně před 20 lety. Jen s rozdílem, že jsem použil TH 160 vykuchanej ze starýho bojleru. Na topení nebyla šachta, takže jsem ho docela sprostě připevnil eska páskou asi 2m nad kotlem. Nastaveno taky na 70°. Kupodivu to tak funguje dodnes.
Nápad s teploměrem neni hloupej.. safra.. asi dokoupim Digitální LCD teploměr - jedno čidlo - 572Kč

[http://www.flajzar.cz/obrazky_zbozi/obrazek_big.ph p?name=140.jpg]
Rozsah měřených teplot 0 až 100°C. Výhodou tohoto zapojení je že neobsahuje žádné nastavovací prvky. Jsou zde použita čidla, která jsou už výrobcem nastaveny a jejich přesnost je +/-0,75°C. Teploměr dodáváme ve třech variantách, podle počtu snímacích čidel. Teplotu lze měřit ze tří míst a na vzdálenost až 50m. Stavebnice obsahuje krabičku.
Teploměr se dodává v provedení s jedním, dvěma nebo třemi čidly
Elektronická stavebnice obsahující kompletní sadu součástek, plošný spoj a návod, popřípadě další prvky dle specifikace.

Dost dobře nechápu na co se tazatel ptá tak moje odpověď možná bude trochu mimo. Potřeboval jsem spínat plynový kotel topení abych nemusel ke kotli tahat dráty z bytu. Po zkušenosti s levnějším přístrojem od Conrada jsem si pořídil bezdrátový termostat z Jablotronu, mám jej asi tři roky a spokojenost

Mám to řešeno za použití náhradního zdroje pro oběhové čerpadlo teplovodního kotle (UPSka). Náhradní zdroj co používám má teplotní čidlo, které sepne čerpadlo při nastavitelné teplotě. Více třeba na:
nzuni%20cz.htm

Pokud nemáte ještě řešenu zálohu pro případ výpadku elektřiny, vřele doporučuji.