Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čidlo pro spouštění čerpadla a teploměr

Zdravím všechny, mohli by jste mi prosím poradit jaké čidlo použít pro spínání čerpadla které honí vodu od kotle k radiátorům? Tuhle informaci nějak nemůžu nikde zachytit a topit jenom s ručním spínáním bude po připojení bojleru vcelku o ničem. A ještě jestli se dá sehnat nějaký teploměr který bych mohl natáhnou tak aby čidlo bylo u kotle a ukazatel až na patře, at nemusím pořád chodit kontrolovat do kotelny. Předem dík za informace a zkušenosti.

Mám to řešeno za použití náhradního zdroje pro oběhové čerpadlo teplovodního kotle (UPSka). Náhradní zdroj co používám má teplotní čidlo, které sepne čerpadlo při nastavitelné teplotě. Více třeba na:
nzuni%20cz.htm

Pokud nemáte ještě řešenu zálohu pro případ výpadku elektřiny, vřele doporučuji.