Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odhlučnění podlahy

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s odhlučněním hotové podlahy? Bydlíme v paneláku s dvouletou dcerou a souseda pod námi obtěžuje její dupání. Nepomohl ani koberec. Je fakt, že v tomto paneláku je slyšet každý krok, i z vedlejšího bytu o mluvení a hudbě nemluvě. Prosím poraďte

Dobrý den.
Jen těžko budete něco vymýšlet. Panelák je naprosto tragicky akusticky řešená stavba.
Je to panel ( beton ) na panel a tím pádem se přenášejí naprosto všechny vibrace celou konstrukcí. Asi víte o čem je řeč. Není ojedinělé, že např. soused z vedlejšího vchodu něco vrtá a vám to připadá jako by jste ho měl v obýváku . A pokud ještě ojebali izolaci stropu ( což není jen výjimka ) tak tam je pouze vzduchová mezera, která je naprosto nedostačující.

Snad jediným a né zrovna levným řešením je udělat ještě jednu podlahu, která bude od okolního zdiva naprosto odizolovaná !!

Takže nějakou vrstvu proti kročejovému hluku ( polystyren Styrodoor, nebo lépe tvrzené desky vaty ORSIL-N ) a na to např PVC či koberec. Hlavně né plovoučku !! Dokola místností opět proužek polystyrénu, či filce .No , ale nevím jak to pak budete mít s výškou stropu a hlavně se dveřmi, prahy atd...
A co se týče zvuků od jinud ( hlasů a hudby ) pak opět pomůže jen vytvořit místnost v místnosti např. sádrokartonové příčky s vatou.

Ale narovinu, nečekejte od toho zázraky, je to prostě panelák a tečka.Spíš bych zainvestoval do sluchátek sousedům :)

Dobrý den, jsme na tom stejně. Bydlíme v paneláku ve 2.patře a soused si neustále stežuje na podlahu.Dokonce i sousedi po nim. Mam 4 leteho a 2 leleto syna a ty mu umi zahrat na nervicky. Pokud si pořídíte cokoli, stejne pokud je soused protiva, tak to nepomuze a furt bude neco co mu bude vadit..