Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odhlučnění podlahy

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s odhlučněním hotové podlahy? Bydlíme v paneláku s dvouletou dcerou a souseda pod námi obtěžuje její dupání. Nepomohl ani koberec. Je fakt, že v tomto paneláku je slyšet každý krok, i z vedlejšího bytu o mluvení a hudbě nemluvě. Prosím poraďte

Dobrý den.
Jen těžko budete něco vymýšlet. Panelák je naprosto tragicky akusticky řešená stavba.
Je to panel ( beton ) na panel a tím pádem se přenášejí naprosto všechny vibrace celou konstrukcí. Asi víte o čem je řeč. Není ojedinělé, že např. soused z vedlejšího vchodu něco vrtá a vám to připadá jako by jste ho měl v obýváku . A pokud ještě ojebali izolaci stropu ( což není jen výjimka ) tak tam je pouze vzduchová mezera, která je naprosto nedostačující.

Snad jediným a né zrovna levným řešením je udělat ještě jednu podlahu, která bude od okolního zdiva naprosto odizolovaná !!

Takže nějakou vrstvu proti kročejovému hluku ( polystyren Styrodoor, nebo lépe tvrzené desky vaty ORSIL-N ) a na to např PVC či koberec. Hlavně né plovoučku !! Dokola místností opět proužek polystyrénu, či filce .No , ale nevím jak to pak budete mít s výškou stropu a hlavně se dveřmi, prahy atd...
A co se týče zvuků od jinud ( hlasů a hudby ) pak opět pomůže jen vytvořit místnost v místnosti např. sádrokartonové příčky s vatou.

Ale narovinu, nečekejte od toho zázraky, je to prostě panelák a tečka.Spíš bych zainvestoval do sluchátek sousedům :)

Mně by z dupání kleplo(směny a spánek přes den).
Nemusí to být ani dítě. Stačí fiflena panička, která má klapavé pantofle, či jak se těm k*rvičům nožní klenby říká.
Trochu by to asi polepšila dobře oddělená plovoučka, ale ta je studená, kluzká a ne zrovna levná.
Kročejový hluk:
http://www.google.cz/search?q=kro%C4%8Dejov%C3%BD+ hluk&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:off icial&client=firefox-a

Nemyslím si.

Plouvoucí podlaha je opravdu ideální pro přenos vibrací, tedy kročejového hluku. Pominu-li dřevěnnou u které je to o chloupek lepší ( je to přírodní materiál a daleko měkčí, než umělá plovoučka )tak přinejmenším naprosto degradujete tu izolační vrstvu pod ní. Položit na vrstvu která pohlcuje vibrace něco co ty vibrace vyvolává je opravdu nesmysl a vyhozené peníze.

Ideální je PVC-LINO-KOBEREC.

Sousedi nad náma dali mirelon a lamino. Vydržel jsem to skoro dva roky, ale psychika v háji. Doluvy ani řešení přes družstvo nepomohly. Museli jsme se odstěhovat.
Řešení je nová plovoucí podlaha, kde bude kročejová izolace např. steprock HD 3cm a na to roznášecí vrstva dřevoštípkové desky wodego, nebo dražší osb, na to pvc, nebo arbiton či hobra a nějaké lamino nebo něco. klíčová je ta několikacentimetrová kročejová izolace a na tom roznášecí vrstva, taktéž oddělená izolací oid stěn.

Dobrý den, jsme na tom stejně. Bydlíme v paneláku ve 2.patře a soused si neustále stežuje na podlahu.Dokonce i sousedi po nim. Mam 4 leteho a 2 leleto syna a ty mu umi zahrat na nervicky. Pokud si pořídíte cokoli, stejne pokud je soused protiva, tak to nepomuze a furt bude neco co mu bude vadit..