Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto promazání pákové baterie

ahoj,prosím pomozte :)promazal jsem obě pákové baterie v koupelně (sprcha,umyvadlo).použil jsem olej ve spreji WD-40.Chvíli běhali úplně perfektně.Asi po 4 hodinách najednou baterie přestaly makat.Na pohyb nahoru nebo do stran musíme použít hooodně velkou sílu.Baterie jsem před tím vůbec nerozebíral,jsou staré cca 3 roky,jen se nám zdálo,že už nejdou tak pěkně jako dřív.Zato teď nejdou vůbec :).Olej jsem tam stříknul jen takovejma malejma škvírkama.ani nevím jak se rozebírají.Nevíte někdo co s tím?Díky.M.

Dobry den, mam stejnou zkusenost. Baterie sla trochu hure nez ostatni (mam jich v dome sedm stejneho typu od Hansgrohe - Axor kartacovana nerez, stari 19 let). Vedecko zlepsolo chod na cca 1 den a pak hruza! Nemel jsem nervy na experimenty a proto jsem objednal novou kartus za cca 1500,- Kc. Po namontovani funguje perfektne. A ted rada - reseni? Tuhost chodu puvodni kartuse byla zpusobena zbytky vodniho kamene a stacilo kartus demontovat, vycistit v horkem roztoku kysekiny citronove, namazat mazacim tukem na kartuse a baterie a bylo vsechno vyreseno. Jenze Vedecko naleptalo tesnici silikonove segmenty a ty zvetsily svuj objem a zpusobily to “ztuhnuti chodu”. Rozeberte kartus a vytahnete tesnici segmenty. Odmasrete je a nechejte den odparit zbytky Vedecka a vratit je do puvodniho rozmeru. Pak staci vsechny pohyblove stysne plochy namazat tukem na baterie a poskladat do funkcniho celku. Po zpetnem vlozeni kartuse do baterie a utahnuti matice cca 15 Nm (nebo podle udaje vyrobce baterie) bude fungovat jako nova. Tu svoji si nechavam do rezervy. Hodne uspechu.