Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení baráku

Zdravím ještě bych chtel poradit pri zateplení rodinneho domu.Stary cca 45let. Zdi cihlové 50cm šíře. Dům je kde to šlo podřízly a udělany izolace.Chci poradit zda polystyrem nebo vatu na zatlení a zda je zapotřebí vypočet rosného bodu.

Ano, ale je to doporučovaná tloušťka a podle toho co tu (http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/1746-jak- zateplit-dum-100let-stary-dum.html) počítá Milan Cukrář je to fakt už jen malý rozdíl v ceně investice. Taky jsem se vzpouzel, ale na tzb-info.cz je už počítáno s 15cm jako s minimem. Ona cena energie roste tak rychle, že to co před deseti lety vycházelo jako nerentabilní už je dnes zateplené. Nikdo nemáme věšteckou kouli, ale ropa na 50USD nezůstane věčně. A polystyren teď stojí prakticky půlku.

Díval jsem se na televizi a tam vysálali o zateplení a nejmenší tloušťka je 15 cm!!!!!Pod tuto hranici nejít, zbytečně vyhozené peníze za fasádu!Doporučovali tak 20-25 cm je dnes ideální !!Je to mnoho ale časem se to vrátí zpět. Ukazovali tam i jak na to přišli ! Divil jsem se protože většinou se dává 5-7 cm.Jsou to prý vyhozené prachy, raději nic nezateplovat.!!

Nás učili, že 5cm polystyrénu zhruba odpovídá 45 cm cihlové zdi.

To určitě platí pořád. Mám dojem že se to poslední roky s tou tloušťkou izolací žene do extrému a že za tím stojí lobby firem vyrábějících izolace. 5 cm je asi opravdu málo, ale dávat 30 cm ? Tady je názor trochu jiný než měli v té tv.

Pokud má dům rozměr 10 x 10, 2 obytná vytápěná patra, zeď 30 cm Porotherm, a zateplíte jej 10 cm polystyrenem, snížíte tepelnou ztrátu o 7 kW. To má smysl. Pokud přidáte dalších 10 cm polystyrenu, snížíte tepelnou ztrátu už jen o 1,5 kW !

Kejky-pracoval som v tehelni pri výrobe tehál zn. Porotherm.Neviem ako prebiehali skúšky ale na všetky druhy tehál bol vystavený certifikát.Príklad, porotherm 44 má izolačnú schopnosť ako 2.5 m múr z plných tehál.To potvrdily skúšky a o tom sa jednalo na školeniach.

Dobri den použijem tuto temu na moju otázku.Chcel by som zateplit jednu miestnost v pivnicy a nemam tušenie ako to mam spravit.Miestnost chcem použivat na chov exotickych zvierat takže potrebujem aby to držalo čo najlepšie teplo.Teras su tam teploty,cez zimu=17 stupnov a cez leto=20.Vykurovat by som to chcel teplovzdušným ohrievačom na takych 24 stupnov.Miestnost ma rozmery 380x250x220 DxŠxV.Poradte my co mam použit na zateplenie a akym sposobom to pripevnit na stenu.

V diskuzi je tu plno námětů.U cihel Porotherm dryfix systém,je zateplení spíše záležitostí úpravy povrchu zdi a jednodušší a spolehlivé omítnutí,tam stačí jen polystyrenem 5 cm.Další zateplování je i podle výrobce a jeho měření zbytečné a neekonomické.
V případě tazatele je tady potřeba nejprve izolovat dům v podlahové části na hydroizolace aspoň 20 cm podlahového EPS a na stěnách 2 x 10 cm polystyrenu.
Další tazatel chce zateplit místnost zřejmě zevnitř.Podle různých odborných posudků je zateplení zevnitř neschůdné.Zhorší podstatně akumulační schopnost zdí a posune rosný bod do zdiva pod izolaci,což určitě povede k rozvoji plísní a hub.
JABRAKA