Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení baráku

Zdravím ještě bych chtel poradit pri zateplení rodinneho domu.Stary cca 45let. Zdi cihlové 50cm šíře. Dům je kde to šlo podřízly a udělany izolace.Chci poradit zda polystyrem nebo vatu na zatlení a zda je zapotřebí vypočet rosného bodu.

Dobri den použijem tuto temu na moju otázku.Chcel by som zateplit jednu miestnost v pivnicy a nemam tušenie ako to mam spravit.Miestnost chcem použivat na chov exotickych zvierat takže potrebujem aby to držalo čo najlepšie teplo.Teras su tam teploty,cez zimu=17 stupnov a cez leto=20.Vykurovat by som to chcel teplovzdušným ohrievačom na takych 24 stupnov.Miestnost ma rozmery 380x250x220 DxŠxV.Poradte my co mam použit na zateplenie a akym sposobom to pripevnit na stenu.

V diskuzi je tu plno námětů.U cihel Porotherm dryfix systém,je zateplení spíše záležitostí úpravy povrchu zdi a jednodušší a spolehlivé omítnutí,tam stačí jen polystyrenem 5 cm.Další zateplování je i podle výrobce a jeho měření zbytečné a neekonomické.
V případě tazatele je tady potřeba nejprve izolovat dům v podlahové části na hydroizolace aspoň 20 cm podlahového EPS a na stěnách 2 x 10 cm polystyrenu.
Další tazatel chce zateplit místnost zřejmě zevnitř.Podle různých odborných posudků je zateplení zevnitř neschůdné.Zhorší podstatně akumulační schopnost zdí a posune rosný bod do zdiva pod izolaci,což určitě povede k rozvoji plísní a hub.
JABRAKA